YALAN

Cumhuriyet'in "Anadolu Ajansı'ndan Erdoğan'a Sansür" Yalanı

Cumhuriyet'in "Anadolu Ajansı'ndan Erdoğan'a Sansür" Yalanı

Cumhuriyet Gazetesi 24 Şubat 2016 tarihinde “Anadolu Ajansı’ndan Erdoğan’a Sansür” başlıklı bir haber yayınladı. Haberde Anadolu Ajansı’nın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “El Nusra’ya neden kötü diyorsunuz?” sözlerini sansürlediği ileri sürüldü.

Anadolu Ajansı’nın 21. Muhtarlar Toplantısı’na ilişkin yaptığı haberlere ve attığı tweetlere baktığımızda Cumhurbaşkanı’nın Cumhuriyet’in sansürlendiğini iddia ettiği sözlerinin haber metninde yer aldığı görülmektedir.

Ayrıca Cumhuriyet söz konusu haberinde, “El Nusra’ya neden kötü diyorsunuz?” ifadesini Cumhurbaşkanı’nın El Nusra’ya desteği olarak nitelendirdi. Bu nitelendirmenin konuşmanın bütününe uymadığını, böyle bir nitelendirmenin meseleyi çarpıttığını görmek için şu haberi okuyabilirsiniz.  

Doğru Haber Görseli

Son Yalanlar

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir