YALAN

Ailelere başsağlığı dilemedi yalanı

Ailelere başsağlığı dilemedi yalanı

Demirtaş, 21 Temmuz tarihinde Suruç'ta Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında "Şu âna kadar katliamda kaybedilenlerin ailelerine başsağlığı dilemiş değil." şeklinde bir açıklama yaptı. Aynı saatlerde Erdoğan KKTC'de hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı dileyerek şu açıklamada bulundu: "Terör nereden gelirse gelsin lanetlenmelidir. Teröre karşı uluslararası bir mücadele verilmesi gerektiğine inanıyoruz. İnsanlığın mutluluğuna kast etmiş bir olaydır. Bu terör eyleminde ölen vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Ailelerine sabırlar diliyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum. Bu vahşeti milletim adına kınıyorum." (video: http://www.trthaber.com/videolar/bu-vahseti-isleyenleri-25605.html)

Doğru Haber Görseli

Son Yalanlar

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir