YALAN

Cüneyt Özdemir’in twitter hesabına erişim yasağı istendiği yalanı

Cüneyt Özdemir’in twitter hesabına erişim yasağı istendiği yalanı

Gazeteci İsmail Küçükkaya 6 Ekim 2015 tarihinde kişisel Twitter hesabından, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın Cüneyt Özdemir’in Twitter hesabına erişim yasağı istediğini iddia etti. Küçükkaya’nın iddiasına göre mahkeme bu talebi reddetmişti. Küçükkaya’nın iddiaları çok sayıda habere konu oldu . Cüneyt Özdemir de bu iddiaları kendi Twitter hesabından paylaştı . Sosyal medyada paylaşılan bu iddialar üzerine Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) kendisine yöneltilen bu iddiaları yalanladı . 7 Ekim 2015’te BTK’nın Twitter hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “TİB'in bir gazetecinin hesabına erişim engelleme talebinde bulunduğu ve mahkemenin bu talebi reddettiğine ilişkin haberler doğru değildir.” BTK’nın yanlış haberlere dair açıklamasının ardından İsmail Küçükkaya ve Cüneyt Özdemir tarafından herhangi bir düzeltme yapılmadı.

Doğru Haber Görseli

Son Yalanlar

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir