YALAN

"Eren Erdem'in Demirtaş 'Özerklik İstemiyoruz' Dedi" Yalanı

"Eren Erdem'in Demirtaş 'Özerklik İstemiyoruz' Dedi" Yalanı

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem 13 Mayıs 2017 tarihinde katıldığı bir televizyon programında HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’la cezaevinde yaptıkları görüşme ile ilgili bazı iddialarda bulundu. Eren Erdem, Demirtaş’ı cezaevi koşullarını öğrenmek ve süreçle ilgili olarak görüşünü sormak için ziyaret ettiğini belirtti.

Erdem, Demirtaş’ın kendisine Kürt sorununun çözümü adına Anayasa’nın ilk dört maddesi konusunda hiçbir taleplerinin olmadığını söylediğini ve özerklikle alakalı hiçbir taleplerinin olmadığını belirttiğinin altını çizdi. 

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş cezaevinden avukatları aracığıyla ilettiği notta Eren Erdem ile görüşmelerinde tek kelime dahi “özerklik” hakkında konuşmadıklarını belirterek Eren Erdem’i yalanladı. Demirtaş avukatı aracılığıyla yayınladığı nota buradan ulaşabilirsiniz.

 

Doğru Haber Linkleri: HDP, HDP

Yalan Haber Linkleri: CnnTurk, Birgün

Son Yalanlar

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir