YALAN

“Baba Kıza ‘İslama aykırı’ Denilerek Yan Yana Bilet Verilmedi” Yalanı

“Baba Kıza ‘İslama aykırı’ Denilerek Yan Yana Bilet Verilmedi” Yalanı

Kocaeli Gebze Hızlı Tren İstasyonu'nda Ankara'dan 9 yaşındaki kızını alıp İstanbul'a getirmek için bilet almak isteyen Fatih Tuna Erciyas'a gişedeki bilet satış görevlisi 'Bayan erkeğin yanına oturamaz' diyerek karşı çıktı. Erciyas, gişe görevlisinin 'İslam dini bunu kabul etmiyor' dediğini iddia etti. Söz konusu olay birçok haber sitesi tarafından Kızıyla yolculuk yapmak isteyen babaya 'İslama aykırı' denilerek bilet verilmedi’ başlığı ile haber yapıldı.

Söz konusu iddialar asılsızdır.

TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğünce, "Hızlı trende İslam'a aykırı diye kızıyla yan yana oturtulmadı" başlığıyla verilen haberlerdeki iddiaların gerçek dışı olduğu belirtilerek, baba ve kızı için yan yana bilet verilememesinin yarıyıl tatili nedeniyle trenlerdeki yoğunluktan kaynaklandığı, bu durumun yolcuya açıklandığı ve yolcunun kabul ettiği bildirildi.

Doğru Haber Görseli

Yalan Haber Linkleri

Doğru Haber Linkleri

Son Yalanlar

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir