YALAN

“Basbayağı Kıbrıs’ı Satıyorsunuz” Yalanı

 “Basbayağı Kıbrıs’ı Satıyorsunuz” Yalanı

CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, TBMM Genel Kurul’unda Cenevre’de yapılan Kıbrıs müzakereleri ile ilgili konuştu. Öztürk, Türkiye’nin Kıbrıs’ı Cenevre müzakerelerinde sattığını iddia etti. CHP Milletvekili Öztürk Yılmaz bir çözüm olması durumunda "KKTC'nin teslim edeceği toprağa" ilişkin haritanın Birleşmiş Milletlere (BM) teslim edildiğini iddia etti. Ve teslim edilen haritayı TBMM Genel Kurul’unda gösterdi.

KKTC 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, CHP’li Öztürk’ün TBMM Genel Kurul’unda gösterdiği haritanın sahte olduğunu açıkladı. KKTC 2. Cumhurbaşkanı Talat açıklamasında, “Şimdi, yani, tam da CHP yeni yönetimiyle artık Kıbrıs'ta çözümsüzlük siyasetini terk etti derken, bu sahte harita da nereden çıktı dersiniz?” dedi. 

Doğru Haber Görseli

Doğru Haber Linkleri

Son Yalanlar

 Mustafa Akıncı’nın Türkiye'ye Girişi Yasaklandı Yalanı
YALAN

Mustafa Akıncı’nın Türkiye'ye Girişi Yasaklandı Yalanı

14 Ekim, 2021
İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı; "Bu iddialar yalandır," diyerek bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı.
Aşı Kartı Yalanı
YALAN

Aşı Kartı Yalanı

30 Eylül, 2021
Kurum ve müesseseler HES kodundan hangi bilgileri sorgulamak isterlerse sorgulayabilmektedir."
"Barınamıyoruz" Eylemleri Yalanı
YALAN

"Barınamıyoruz" Eylemleri Yalanı

23 Eylül, 2021
Ardından İstanbul Valiliği de yapılmış olan eylemlerle ilgili bahse konu 127 kişinin kimliğini açıkladı.

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir