YALAN

“Basbayağı Kıbrıs’ı Satıyorsunuz” Yalanı

 “Basbayağı Kıbrıs’ı Satıyorsunuz” Yalanı

CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, TBMM Genel Kurul’unda Cenevre’de yapılan Kıbrıs müzakereleri ile ilgili konuştu. Öztürk, Türkiye’nin Kıbrıs’ı Cenevre müzakerelerinde sattığını iddia etti. CHP Milletvekili Öztürk Yılmaz bir çözüm olması durumunda "KKTC'nin teslim edeceği toprağa" ilişkin haritanın Birleşmiş Milletlere (BM) teslim edildiğini iddia etti. Ve teslim edilen haritayı TBMM Genel Kurul’unda gösterdi.

KKTC 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, CHP’li Öztürk’ün TBMM Genel Kurul’unda gösterdiği haritanın sahte olduğunu açıkladı. KKTC 2. Cumhurbaşkanı Talat açıklamasında, “Şimdi, yani, tam da CHP yeni yönetimiyle artık Kıbrıs'ta çözümsüzlük siyasetini terk etti derken, bu sahte harita da nereden çıktı dersiniz?” dedi. 

Doğru Haber Görseli

Doğru Haber Linkleri

Son Yalanlar

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir