YALAN

Can Dündar'ın "Ramazan’da Polisler Oruç Tutmazsanız Dayak Atabilirler" İddiası

Can Dündar'ın "Ramazan’da Polisler Oruç Tutmazsanız Dayak Atabilirler" İddiası

Can Dündar, geçtiğimiz günlerde Alman Berliner Zeitung Gazetesi’ne röportaj verdi. Röportajda, Türkiye’nin islam devleti olma yolunda ilerlediğini iddia eden Dündar, “İslamın Türkiye’de böylesine belirleyici rol oynayıp oynamadığının” sorulması üzerine şu ifadeleri kullandı:

“Ankara, İstanbul ve İzmir dışında Türkiye’de aleni bir şekilde içki içmek artık mümkün değil. Bu İslam’dır. Restoran, otobüs veya plajlarda erkek ve kadınlar giderek ayrılıyor. Türkiye’de böyle bir şey yoktu. Dini okulların sayısı yakında laik okulların sayısını geçecek. Yeni bir dindar nesil yetişiyor. Ramazan’da polisler ouç tutmadığımızı soruyor. Tutmazsanız size dayak atabilirler. İslam ile karışık bu otoriterlik tehlikeli bir kokteyl. Gerçi Türkiye artık bir askeri devlet değil ama bir polis devletine dönüştü. Kapana sıkışmış bir vaziyetteyiz. Modern Türkiye tehlikede.”

Dündar’ın “Ramazan’da polisler oruç tutmadağımızı soruyor. Tutmazsanız size dayak atabilirler” ifadesi gazetenin 12 Ağustos 2016 tarihli baskılı sayısında yer almasına karşın, internet sitesinde yer almadı.

 

 

Yalan Haber Linkleri

Son Yalanlar

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir