YALAN

Diken'in "YSK Başkanı'na Erdoğan'ın Diplomasını Sorduk, 'Verecek Yanıtım Yok' Dedi" Yalanı

Diken'in "YSK Başkanı'na Erdoğan'ın Diplomasını Sorduk, 'Verecek Yanıtım Yok' Dedi" Yalanı

Diken haber sitesi 8 Haziran 2016 tarihinde “Diken, YSK başkanına Erdoğan’ın diplomasını sordu: Verecek yanıtım yok” başlıklı bir haber yayınladı. Diken, YSK Başkanı Sadi Güven’e Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimlerden önce üniversite diplomasını YSK’ya teslim edip etmediğini sorduklarını, YSK Başkanı Güven’in ise 3 gün sonra dönüş yaparak “Sorularınıza verecek yanıtım yok” dediğini ileri sürdü.

Ancak Yüksek Seçim Kurulu tarafından söz konusu iddianın doğru olmadığına ilişkin bir basın açıklaması yayınlandı. Açıklamada hiçbir gazeteciye, basın mensubuna veya şahsa bu şekilde bir açıklama yapmadığını belirten Güven “Haber tamamen yalan ve düzmecedir.” ifadelerini kullandı. 

Doğru Haber Görseli

Yalan Haber Linkleri

Doğru Haber Linkleri

Son Yalanlar

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir