YALAN

Yarına Bakış Gazetesi’nin “Hayırseverlikten Tutuklandılar” Çarpıtması

Yarına Bakış Gazetesi’nin “Hayırseverlikten Tutuklandılar” Çarpıtması

7 Mart 2016 tarihli Yarına Bakış Gazetesi, Boydak Holding’in yönetim kurulu başkanı Hacı Boydak, yönetim kurulu üyesi ve genel müdürü (CEO) Memduh Boydak'ın'hayırseverlik' sebebiyle tutuklandıklarını iddia etti.

Ancak T24 ve Anadolu Ajansı’nın haberleriyle karşılaştırıldığında, Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı’nın koordinesinde Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince, adıgeçen Boydak Holding yöneticilerinin ‘Paralel Devlet Yapılanması’na finans desteği sağladığı’ ve ‘sosyal medyada örgütün propagandasını yapmak ve kamu görevlisine hakaret’ iddiasıyla evlerinde gözaltına alındıkları ortaya çıktı.

Buna göre, Yarına Bakış Gazetesi, Paralel Devlet Yapılanması’na finansal destek sağladığı iddia olunan, Boydak Holding yöneticilerini “hayırseverlikten tutuklandılar” diyerek çarpıtma bir habere imza atmıştır.

Doğru Haber Görseli

Son Yalanlar

 Mustafa Akıncı’nın Türkiye'ye Girişi Yasaklandı Yalanı
YALAN

Mustafa Akıncı’nın Türkiye'ye Girişi Yasaklandı Yalanı

14 Ekim, 2021
İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı; "Bu iddialar yalandır," diyerek bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı.
Aşı Kartı Yalanı
YALAN

Aşı Kartı Yalanı

30 Eylül, 2021
Kurum ve müesseseler HES kodundan hangi bilgileri sorgulamak isterlerse sorgulayabilmektedir."
"Barınamıyoruz" Eylemleri Yalanı
YALAN

"Barınamıyoruz" Eylemleri Yalanı

23 Eylül, 2021
Ardından İstanbul Valiliği de yapılmış olan eylemlerle ilgili bahse konu 127 kişinin kimliğini açıkladı.

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir