YALAN

"Burdur Belediye Başkanı Mümtaz Şenel, Salda Gölü'nden Dolayı Saldırıya Uğradı" Yalanı

Mümtaz Şenel
Mümtaz Şenel

CHP’li Burdur Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel 20 Nisan tarihinde silahlı saldırıya uğradı. Bazı siyasiler ve gazeteciler söz konusu saldırının Mümtaz Şenel’in Salda Gölü’ne yönelik çalışmalarından dolayı olduğunu iddia ettiler. Algı operasyonları bu defa Salda Gölü üzerinden yapıldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, “ Salda Gölü’ndeki talana ‘ buradaki kumları geri getireceğiz’ diyerek direnen Burdur Yeşilova Belediye Başkanımız Mümtaz Şenel ve eşi sabaha karşı silahlı saldırıya uğradı. Hain saldırılarla hiçbir başkanımıza geri adım attıramazsınız!” ifadelerini kullandı.

 

Gerçekler ortaya çıkınca yapılan algı operasyonları bu sefer de işe yaramadı. Mümtaz Şenel tedavisinin ardından olaya ilişkin açıklamada bulundu. Şenel yaşanılan saldırı için yasa dışı işler yapılan bir otelin ruhsatını iptal ettiklerini bu yüzden saldırıya uğradıklarını belirtti. Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel, mülkiyeti Yeşilova Belediyesi’ne ait olan Salda Lake Otel’in kiracısı olan işletmeciyi otel müşterilerinin kimlik bilgi girişlerini yapmadığı gerekçesiyle uyardı. Otelde yasa dışı işler yapıldığı öğrenildi. 15 Nisan 2020 tarihinde otelin ruhsatı iptal edildi. Bunun üzerine de Şenel ve eşi saldırıya uğradı. Burdur Valiliği de saldırıya ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklama da iki kişinin gözaltına alındığı belirtildi. Valilik, olayın Salda Gölü ile bir ilgisinin olmadığını izah etti. Burdur Valiliği de olayın yasa dışı işler dönen bir otelin ruhsatının iptalinden kaynalandığını açıkladı. CHP’li Burdur Milletvekili Mehmet Göker de saldırının nedeninin yasadışı otelden dolayı olduğunu açıkladı.

 

Doğru Haber Linkleri: Burdur Valiliği

Yalan Haber Linkleri: Tuncay Özkan

Son Yalanlar

Sözcü Gazetesi'nin Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Personel Sayısının Arttı Yalanı
YALAN

Sözcü Gazetesi'nin Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Personel Sayısının Arttı Yalanı

22 Şubat, 2021
Sözcü Gazetesi'nin Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Personel Sayısının Arttı Yalanı
Taraflı Medyanın Mahir Ünal Çarpıtması
YALAN

Taraflı Medyanın Mahir Ünal Çarpıtması

12 Şubat, 2021
Taraflı medya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal üzerinden bir kez daha aalgı yaratmaya çalıştı. Tele1 Mahir Ünal'ın konuk olduğu programda yaptığı konuşmayı kırparak halkın algısıyla oynadı. Taraflı Tele1 haberi; "AKP'li Mahir Ünal: Bir dönem bu ülkede bardak yoktu." başlığıyla servis etti.
BOĞAZİÇİ EYLEMLERİNDE KADIKÖY'DE BİR GENÇ POLİS TARAFINDAN DARP EDİLDİ YALANI
YALAN

BOĞAZİÇİ EYLEMLERİNDE KADIKÖY'DE BİR GENÇ POLİS TARAFINDAN DARP EDİLDİ YALANI

8 Şubat, 2021
Boğaziçi eylemlerinin yüzü haline getirilerek polisin şiddet uyguladığını iddia eden provokatörlerin yalanı ellerinde patladı. Türk Polis Teşkilatı, TRT Haber aracılığıyla gerçekleri gün yüzüne çıkarttı. Genç, yaşlı bir kadını provokatörlerin arasında kurtarmaya çalışırken provokatörler tarafından darp edildiğini açıkladı.

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir