YALAN

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın “Koronavirüs 1,5 Aydır Burada” Yalanı

Temsili
Temsili

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk’e konuştu. Lütfü Savaş, koronavirüs salgınının 1,5 aydır Hatay’da olduğunu iddia etti. Hastalığa kendininde yakanlandığını ileri süren Belediye Başkanı, virüs konusunda yetkilileri uyardığını da dile getirdi.

 

Ancak Lütfü Savaş’ın son yaptığı açıklama 15 Mart tarihinde yaptığı açıklamalarla çelişiyor. 15 Mart tarihinde esnaf ziyaretleri gerçekleştiren Savaş, Hatay’da koronavirüs vakası olamadığını şu sözlerle ifade etmişti:” Ama şu ana kadar Hatay’da tespit edilmiş, koronavirüs konusunda herhangi bir kaynak yoktur. Ve tabiki hastalıklardan korunalım. Hastalıklardan korunmak için evrensel kuralları uygulayalım. Kişisel hijyene dikkat edelim.Ama Hatay’da gerçekten bugüne kadar tespit edilmiş bir koronavirüs vakası yoktur”. Esnaf ziyaretlerinde sosyal mesafe uyarılarını dikkate almayan Lütfü Savaş, “Birbirimize sarılmaya devam edeceğiz.” ifadesini kullanarak vatandaşlarla tokalaşıp sarılmıştı.

 

Doğru Haber Linkleri:HRT Akdeniz

Yalan Haber Linkleri: Sözcü

Son Yalanlar

"Ekrem İmamoğlu Kanal İstanbul Projesi'ni Desteklemedi ve Davalık Oldu" Yalanı
YALAN

"Ekrem İmamoğlu Kanal İstanbul Projesi'ni Desteklemedi ve Davalık Oldu" Yalanı

16 Kasım, 2020
"Ekrem İmamoğlu Kanal İstanbul Projesi'ni Desteklemedi ve Davalık Oldu" Yalanı
"Sığınacak Yerimiz Kalmadı" Yalanı
YALAN

"Sığınacak Yerimiz Kalmadı" Yalanı

16 Kasım, 2020
AFAD, "Toplanma Alanları Hakkında Basın Açıklaması" başlığıyla 15.11.2020 tarihli duyurusunda sosyal medyadaki haberleri yalanladı.
hakan atilla
YALAN

Borsa İstanbul Genel Müdürü Hakan Atilla İstifa Etti Yalanı

10 Kasım, 2020
Borsa İstanbul Genel Müdürü Hakan Atilla'nın istifa ettiğine yönelik iddialar yalan.

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir