YALAN

Ekrem İmamoğlu'nun "İBB'de kimseyi işten çıkarmayacağım" yalanı

Ekrem İmamoğlu'nun "İBB'de kimseyi işten çıkarmayacağım" yalanı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu seçim vaatlerini yerine getirmiyor. İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerinden önce İBB'de çalışan hiç kimsenin işten çıkarılmayacağını taahhüt etmişti. Bunun tam aski yönünde hareket edip göreve geldikten hemen sonra ilk iş olarak İBB çalışanlarını işten çıkaran İmamoğlu onlarca işçiyi mağdur etti.

Bunun üzerine İBB Meclisi işçi çıkarmalarıyla ilgili araştırma komisyonu raporu hazırladı. Raporda 24 Haziran 2019 ile 24 Ekim 2019 tarihleri arasında 3.400 işçinin işine son verildiği ve bu rakama işten çıkarılan geçici işçilerin ve kısmi süreli çalışanların sayısı dahil olmadığı kaydedildi. 

Hazırlanan raporda alınan cevaplardan en dikkat çekenlerden birisi de işçilerin işten çıkartılma şekilleri oldu. İşten çıkışı yapıla personele SMS ile bilgilendirme yapıldığı belirtildi.

Son Yalanlar

İyi Partili Lütfü Türkkan'a Cevap Ak Partili Öznur Çalık'tan Geldi
YALAN

İyi Partili Lütfü Türkkan'a Cevap Ak Partili Öznur Çalık'tan Geldi

26 Ekim, 2020
İyi Partili Lütfü Türkkan’ın algı çalışması işe yaramadı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Malatya’daki açıklamasını çarpıtmaya çalışan Türkan’a cevabını Ak Partili Öznur Çalık verdi.

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir