YALAN

Show TV'nin "Önce Dövdü, Sonra Bıçakladı" Başlıklı Haberindeki Görüntülerin Kurgu Olduğu Belirlendi

Show TV
Show TV

12.01.2019 tarihinde Show TV Ana Haber bülteninde “Önce dövdü, sonra bıçakladı” konulubir haber yayınlandı. Haberde Ordu İli Ünye ilçesinde meydana geldiği iddia edilen içeriğinde bir kadının bir erkek şahıs tarafından darp edilerek bıçaklandığına dair görüntüler yayınladı. Ülkedeki kadın şiddetine dikkat çekildi.

 

Söz konusu yayının ardından haberde gündeme gelen iddiaları takip eden emniyet güçleri söz konusu görüntülerin gerçek olmadığını ve kurgu olarak çekildiğini belirtti. Ordu Ünye Başsavcılığı konu ile ilgili “Suç Uydurmak” suçundan soruşturma başlattı.

 

Doğru Haber Linkleri: Emniyet Genel Müdürlüğü

Yalan Haber Linkleri: Show TV

Son Yalanlar

Para Videolarının sahibi Hakan Tek Cumhurbaşkanı Koruması Yalanı
YALAN

Para Videolarının sahibi Hakan Tek Cumhurbaşkanı Koruması Yalanı

8 Nisan, 2021
Sosyal medyada Hakan Tek isimli bir kişinin, lüks araçlarla ve deste deste paralarla yaptığı paylaşımlar gündemde yerini aldı. Tek'in Erdoğan'ın yakın koruması olduğu iddia edildi. Emniyet Genel Müdürlüğü ise iddiayı yalanladı. Hakan Tek'in aslıdna özel bir şirkette şoför olduğu ve siber suç olduğu gerrekçesiyle gözaltına alındığı ortaya çıktı.
Kemal Kılıçdaroğlu'nun Aşı Yalanı
YALAN

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Aşı Yalanı

8 Nisan, 2021
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 6 Nisan 2021 tarihinde gerçekleşen CHP grup toplantısında "Yaşlılara aşı yapılmıyor. Nerede aşılar?" iddialarında bulunmuştu. Ufak bir araştırmayla aşıların nerede olduğunu bulduk!
Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ambulans Uçak Yalanı
YALAN

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ambulans Uçak Yalanı

6 Nisan, 2021
 Kemal Kılıçdaroğlu bugünki CHP grup toplantısında "Ambulans uçak, arkasında dayısı olanlar için kullanıyor." iddialarında bulundu. Ülkemizde ambulans uçaktan ihtiyaç durumundaki tüm hastalar faydalanabiliyor. Üstelik herhangi bir dayıya gerek kalmadan.

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir