YALAN

Akçakale'de IŞİD Karargahı yalanı

Akçakale'de IŞİD Karargahı yalanı

20 Haziran 2015 tarihli Özgür Gündem Gazetesi manşetine göre Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde IŞİD (DAİŞ) terör örgütüne bir karargâh tahsis edildi. Haberde karargâh denen evin sahibi Abdülvahap Akdoğan’ın ilçe halkınca tanınmadığının, bir süredir işsiz olduğunun fakat yine de lüks bir araba sahibi olduğunun da altı çizildi. Fakat Abdülvahap Akdoğan kendisiyle yapılan röportajlarda IŞİD’le hiçbir bağının olmadığını, geçimini trafikten çekilmiş arabaları alıp satarak sağladığını ifade etti.

Doğru Haber Görseli

Son Yalanlar

İyi Partili Lütfü Türkkan'a Cevap Ak Partili Öznur Çalık'tan Geldi
YALAN

İyi Partili Lütfü Türkkan'a Cevap Ak Partili Öznur Çalık'tan Geldi

26 Ekim, 2020
İyi Partili Lütfü Türkkan’ın algı çalışması işe yaramadı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Malatya’daki açıklamasını çarpıtmaya çalışan Türkan’a cevabını Ak Partili Öznur Çalık verdi.

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir