YALAN

Münir Özkul’un Kızından Babası Hakkında Yapılan Yalan Haberlere Tepki

Münir Özkul
Münir Özkul

Münir Özkul’un Kızından Babası Hakkında Yapılan Yalan Haberlere Tepki

Türk sinema ve tiyatro dünyasının duayenlerinden Münir Özkul 93 yaşında hayatını kaybetti. Özkul’un kızı Güner Ozkul babasının vefatının ardından yaptığı ilk açıklamada bugüne kadar babası hakkında defalarca yapılan “öldü” haberlerine tepkisini bir kez daha gösterdi. Güner Özkul “Defalarca yapılan asılsız haberlerle aslında bugüne biraz hazırlanmış olduk” diyerek bu tür yalanların kendilerini ne kadar incittiğine vurgu yaptı.

 

Tedavi süreci devam ederken yapılan “Münir Özkul öldü” haberleri Özkul’un yakınlarını ve sevdiklerini derinden üzdü. Münir Özkul 2003 yılından bu yana demans hastalığı ile mücadele ediyordu. Uzun bir süre hastanede tedavi gören Özkul, tedavisine bir süredir İstanbul Beyoğlu’ndaki evinde devam ediyordu. Sanat hayatı boyunca birçok ödül alan Münir Özkul en son 2015 yılında “T.C. Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülünü” almıştı.

 

Son Yalanlar

İBB İcraatları
YALAN

İBB İcraatları

28 Temmuz, 2022
Daha önce de söylenmiş ama yapılmamıştı; Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2.el fiyatına sıfır otomobil vaadi yine daha öncesinde sonuçsuz bırakılan bir vaadi akıllara getirdi. Özgür Özel "CHP'ye oy verene traktör bedava!" söyleminde bulunmuş fakat icraati olmamıştı.
Sosyal Medya Tiyatrocuları
YALAN

Sosyal Medya Tiyatrocuları

12 Haziran, 2022
CHP'nin mitinginde 21 Mayıs 2022 tarihinde kürsüye yeni bir isim daha çıkartıldı; Nusret Güllü. “Ayağımda ayakkabı bile yok!” diyen Nusret Güllü’nün sosyal medya hesabı incelendiğinde arkadaşlarıyla beraber eğlence mekanlarında çekilmiş olan fotoğrafları sosyal medyada “Sanırım bir tek ayakkabı almaya paran yok!” yorumlarının gelmesine sebep oldu.
Diyanet İşleri Başkanlığı Hakkında Çıkan Yalanlar
YALAN

Diyanet İşleri Başkanlığı Hakkında Çıkan Yalanlar

11 Haziran, 2022
CHP yandaşı Sözcü Gazetesi’nin "Diyanet camilerden T.C. ibaresini kaldırıyor." İddiası da sosyal medyada dönem dönem karşımıza çıkan diğer bir iddia.  Geçtiğimiz günlerde yeniden karşımıza çıkan bu iddiaya Diyanet İşleri Başkanlığı Twitter üzerinden açıklama getirdi. Başkanlığın paylaştığı detaylar arasında yapılacak olan değişikliğin yalnızca logo ve rengi kapsadığı da yer aldı.

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir