YALAN

"Bursa'daki Hızlı Tren İnşaatı Çöktü" Yalanı

TCDD hızlı tren
TCDD hızlı tren

Sözcü gazetesi 19 Ekim 2017 tarihinde yaptığı bir haberde Bursa’daki hızlı tren inşaatının çöktüğünü iddia etti. “Son Dakika” anonsuyla verilen haberde göçüğün oluştuğu bölgeye çok sayıda ambulansın ve kurtarma ekibinin sevk edildiği iddia belirtildi.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları söz konusu iddialarla ilgili bir açıklama yaptı. Bursa-Bilecik arasında yapımı devam eden hızlı tren inşaatı çalışması sırasında herhangi bir göçük meydana gelmemiştir. Söz konusu projenin alt yapı çalışmaları kapsamında yapımı devam eden bir viyadük inşaatında 1 işçi bulunduğu iş iskelesinde düşerek hafif şekilde yaralanmıştır. Olayın ardından hemen hastaneye sevk edilen işçinin durumu iyidir. Hayati tehlikesi yoktur.

Doğru Haber Linkleri: TCDD

Yalan Haber Linkleri: Birgün, Sözcü

Son Yalanlar

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir