YALAN

"Mustafa Kemal'in Askerleriyiz Yazılı Pankart Kaldırıldı" Yalanı

Göztepe Spor Kulübü
Göztepe Spor Kulübü

17 Eylül 2017 tarihinde İzmir Bornova stadyumunda Göztepe SK ile Gençlerbirliği SK arasında süper lig müsabakası gerçekleşti.  Maçın ilk yarısında Göztepe’nin taraftarlarından oluşan Yalı grubu tarafından “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” yazılı bir pankart açıldı. Maçın 2. Devresinde bu pankartın tribünlerden kaldırıldığı gözlendi. Ardında birçok medya kuruluşu “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” yazılı pankartın görevliler tarafından kaldırıldığı iddia edildi.

Ancak Yalı grubunun açtığı pankartın görevliler tarafından kaldırıldığı iddiaları doğru değil. Göztepe Yalı grubu maçtan sonra sosyal medya hesaplarından bir açıklama yayınladı. Yalı grubu bahsi geçen pankartın görevliler tarafında kaldırılmadığını pankartın asılı olduğu ipler koptuğu için kendileri tarafından kaldırıldığını bildirdi. Yalı grubunun açıklamasına buradan erişebilirsiniz.

 

Doğru Haber Linkleri: Sabah, En Son Haber

Yalan Haber Linkleri: Sözcü, Sol Haber Portalı

Son Yalanlar

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir