YALAN

CNN Türk’ün “Türkiye’de Zor Durumdaki Sığınmacılar Organlarını Satıyor” Yalanı

CNN Türk’ün “Türkiye’de Zor Durumdaki Sığınmacılar Organlarını Satıyor” Yalanı

CNN Türk 21 Şubat 2017 tarihinde Alman devlet kanalı ARD’de yayınlanan bir iddiayı gündeme getirdi. Söz konusu haberde, Türkiye’de zor durumda bulunan mültecilerin organlarını sattığı iddia edildi.

Bahsi geçen iddia gerçek dışıdır.

Türkiye 3 milyonun üzerinde Suriyeli mülteciyi kendi topraklarında misafir etmektedir. Bunun yanında mültecilerin gıda, barınma, sağlık, eğitim gibi birçok ihtiyaçları Türkiye tarafından koşulsuz ve karşılıksız olarak karşılanmaktadır. Türkiye mülteciler için şimdiye kadar kendi bütçesinden 20 milyar dolardan fazla para harcamıştır. Türkiye’de bulunan mülteci kampları birçok BM’li yetkili tarafından ziyaret edilmiş ve örnek olarak gösterilmiştir.

Yalan Haber Linkleri

Doğru Haber Linkleri

Son Yalanlar

İyi Partili Lütfü Türkkan'a Cevap Ak Partili Öznur Çalık'tan Geldi
YALAN

İyi Partili Lütfü Türkkan'a Cevap Ak Partili Öznur Çalık'tan Geldi

26 Ekim, 2020
İyi Partili Lütfü Türkkan’ın algı çalışması işe yaramadı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Malatya’daki açıklamasını çarpıtmaya çalışan Türkan’a cevabını Ak Partili Öznur Çalık verdi.

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir