YALAN

"Metro Turizm Çalışanı Hamile Yolcuyu Darp Etti" Yalanı

"Metro Turizm Çalışanı Hamile Yolcuyu Darp Etti" Yalanı

Kocaeli’nin Gölcük İlçesi’nde oturan ve 2 aylık hamile olan 26 yaşındaki Özbekistan uyruklu Olesya Kalyujina otobüste koltuktaki televizyonda sinyal olmadığını söylediği muavinin küfür edip vurduğunu, hamile olduğunu belirtmesine rağmen tekme tokat saldırdığını söyledi. Özbek uyruklu kadının özel bir klinikten aldığı raporda darba bağlı anksiyete bozukluğu olabilir ibaresi geçiyor.

Metro Turizm çalışanının hamile yolcuyu darp ettiği iddiası asılsızdır.

Metro Holding Kurucu Onursal Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk Twitter hesabından yaptığı açıklamada, iddiaların asılsız olduğu belirtti. Metro Turizm'in sahibi iş adamı Galip Öztürk, şikâyetçi kadının ruhsal sorunları olduğunu ve söz konusu kadının psikolojik sorunlarını olduğuna ilişkin psikiyatri raporunu paylaştı.  Ayrıca, Metro Turizm adına asılsız haber yapanlar içinde yargı yoluna başvurulacağı açıkladı.

Doğru Haber Görseli

Yalan Haber Linkleri

Doğru Haber Linkleri

Son Yalanlar

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir