YALAN

“Bütünleme Sınavları Kaldırıldı” Yalanı

“Bütünleme Sınavları Kaldırıldı” Yalanı

Sosyal medyada, YÖK Başkan Vekili Hasan Mandal’ın imzası taklit edilerek bütünleme sınavlarının iptal edildiğine ilişkin sahte bir yazı dolaşıma girdi. Söz konusu yazıda YÖK Eğitim Komisyonunun aldığı karar neticesinde bütünleme sınavlarının iptal edildiği duyuruluyordu.

 

Yazı:

12/01/2012 tarih ve 2937 sayılı YÖK eğitim komisyonunun aldığı karar gereği, üniversitelerimizde uygulanan bütünleme sınavları kaldırılmıştır. 2016-2017 güz döneminde karar tarihine kadar yapılan bütünleme sınavları da geçersiz sayılacaktır.

 

YÖK Başkanı Yekta Saraç konu ile ilgili Twitter hesabından açıklama yaptı. Yekta Saraç sosyal medyada dolaşıma giren belgenin sahte ve asılsız olduğunu belirtti. Söz konusu belgeye itibar edilememesini söyleyen Saraç, bu konuda alınan herhangi bir karar olmadığını belirtti.

Doğru Haber Görseli

Doğru Haber Linkleri

Son Yalanlar

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir