YALAN

“Sömestir Tatili 19 Şubat’a Ertelendi” Yalanı

“Sömestir Tatili 19 Şubat’a Ertelendi” Yalanı

Sosyal medyada, Milli Eğitim Bakanlığına ait e-okul sisteminin duyurular bölümünden çekilmiş olduğu iddia edeilen bir ekran görüntüsü dolaşıma girdi. Söz konusu ekran görüntüsünde sömestir tatilinin ülke genelindeki yoğun kar yağışı sebebiyle 19 Şubat’a ertelendiği belirtiliyordu.

Duyuru :

23 Ocak 2017 tarihinde başlaması gereken Sömestir tatili (15 tatil) Ülke genelinde meydana gelen kar yağışından dolayı verilen tatillerle birlikte not girişleri tamamlanamadı. Bu yüzden dolayı 23 Ocak 2017 tarihinde başlaması gereken Sömestir tatili 19 Şubat tarihine çekilmiştir. Bütün öğrencilerimize ve velilerimize duyurulur.

Milli Eğitim Bakanlığına ait e-okul sisteminin duyurular bölümü incelediğinde böyle bir ibarenin yer almadığı görülmektedir.

Doğru Haber Görseli

Doğru Haber Linkleri

Son Yalanlar

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir