YALAN

Sendika.Org'un "Devlet Tiyatroları'na Yabancı Oyun Yasağı" İddiası

Sendika.Org'un "Devlet Tiyatroları'na Yabancı Oyun Yasağı" İddiası

Sendika.Org Haber Sitesi, dün yayınlanan bir haberinde Devlet Tiyatroları’na yabancı oyun yasağı getirildiği iddiasında bulundu.

Ancak Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Nejat Birecik, konuyla ilgili yaptığı açıklamada darbe girişiminin ardından, milli ve manevi duyguları pekiştirerek birliğe katkı sağlayacak yerli oyunların sahnelenmesinin Türkiye’nin içinden geçtiği süreçle anlamlı olduğunu vurgulayarak, Devlet Tiyatroları’nın bu menfur saldırıdan bağımsız hareket edemeyeceğini belirtti. Bu yıl için yeni sezonda Devlet Tiyatroları’nın “Türkiye’nin perdeleri Türk Tiyatrosuyla Açılıyor” sloganıyla tiyatroseverlerle buluşacağını sözlerine ekledi. Dolayısıyla yabancı oyunlara yasak getirildiğine ilişkin bu haber çarpıtmadır.

Yalan Haber Linkleri

Doğru Haber Linkleri

Son Yalanlar

"Barınamıyoruz" Eylemleri Yalanı
YALAN

"Barınamıyoruz" Eylemleri Yalanı

23 Eylül, 2021
Ardından İstanbul Valiliği de yapılmış olan eylemlerle ilgili bahse konu 127 kişinin kimliğini açıkladı.
Engin Özkoç'un Yurt Yalanı
YALAN

Engin Özkoç'un Yurt Yalanı

16 Eylül, 2021
Biz sizler için ülkenin dört bir yanında yeni açılan KYK Yurtlarını araştırdık.
Hacıbektaş'ın Ödeneği %60 Kesildi Yalanı
YALAN

Hacıbektaş'ın Ödeneği %60 Kesildi Yalanı

10 Eylül, 2021
Sosyal medyada Halk TV’nin yayılmasına destek verdiği 2021’in UNESCO Hacı Bektaş Veli Anma Yılı ilan edilmesi nedeniyle Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesindeki Hacı Bektaş Veli Külliyesi ve Hacıbektaş ilçesi üstyapı çalışmaları için Cumhurbaşkanlığı tarafından 5 milyon liralık ödenek ayrıldı. Ancak Nevşehir İl Özel İdaresi, ödenekte yüzde 60 kesinti uyguladığına dair haberler yer aldı.

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir