YALAN

Sendika.Org'un "Devlet Tiyatroları'na Yabancı Oyun Yasağı" İddiası

Sendika.Org'un "Devlet Tiyatroları'na Yabancı Oyun Yasağı" İddiası

Sendika.Org Haber Sitesi, dün yayınlanan bir haberinde Devlet Tiyatroları’na yabancı oyun yasağı getirildiği iddiasında bulundu.

Ancak Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Nejat Birecik, konuyla ilgili yaptığı açıklamada darbe girişiminin ardından, milli ve manevi duyguları pekiştirerek birliğe katkı sağlayacak yerli oyunların sahnelenmesinin Türkiye’nin içinden geçtiği süreçle anlamlı olduğunu vurgulayarak, Devlet Tiyatroları’nın bu menfur saldırıdan bağımsız hareket edemeyeceğini belirtti. Bu yıl için yeni sezonda Devlet Tiyatroları’nın “Türkiye’nin perdeleri Türk Tiyatrosuyla Açılıyor” sloganıyla tiyatroseverlerle buluşacağını sözlerine ekledi. Dolayısıyla yabancı oyunlara yasak getirildiğine ilişkin bu haber çarpıtmadır.

Yalan Haber Linkleri

Doğru Haber Linkleri

Son Yalanlar

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir