YALAN

Selahattin Demirtaş'ın "Düğün Bir Partilimizin Düğünüydü" İddiası

Selahattin Demirtaş'ın "Düğün Bir Partilimizin Düğünüydü" İddiası

Gaziantep’de cumartesi gecesi kına gecesinde canlı bomba saldırısı sonrası 54 kişi yaşamını yitirdi, 66 kişi yaralandı. Saldırı sonrası HDP, kınama mesajı yayınlayarak “Bu saldırıyı yapanları, arkasındaki güçleri, zihniyeti en sert biçimde kınıyor ve lanetliyoruz” dedi. Eş Genel Başkanları ve milletvekillerden oluşan bir heyetin Gaziantep’e gideceği de belirtildi. Demirtaş ise “Dün Antep’te kürtleri hedef aldılar. Düğün, bir partilimizin düğünüydü. Buradan bir iç savaş çıkarabilir miyiz arayışı içindeler” açıklamasında bulundu.

Selahattin Demirtaş’ın bu açıklamaları sosyal medyada sert tepkilere neden oldu. AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Demirtaş’ın bu iddiasını yalanlayarak, damadın babası Fettah Akdoğan’ın AK Parti Pervari Teşkilatı’na kayıtlı olduğunu üyelik belgesini yayınlayarak  ifade etti.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de düğün sahibinin ağabeyi ile aralarında geçen diyaloğu da şu şekilde anlattı: "İlk ziyaret ettiğimiz düğün sahibinin ağabeyinin bize söylediği 'Başkanım biz bir ölür bin diriliriz. Bu şerefsizler, bu hain alçaklar asla amacına ulaşamayacaklar biz vatanımızın, milletimizin, ezanımızın, bayrağımızın altında hep birlikte yaşamaktan çok mutluyuz ve bu anlayışa devam edeceğiz' şeklinde çok net mesaj verdiler."

Yalan Haber Linkleri

Doğru Haber Linkleri

Son Yalanlar

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir