YALAN

Meral Akşener'in "Polatlı'da Askerin Evini Taşladılar" Yalanı

Meral Akşener'in "Polatlı'da Askerin Evini Taşladılar" Yalanı

Meral Akşener, 15 Temmuz darbe girişminden sonra twitter hesabından “Polatlı’dan yazan bir asker eşi: “Eşim Şırnak’ta bir yerde PKK ile mücadele ediyor. Burada evimiz taşlanıyor. Biz kime emanetiz?” mesajını paylaştı.

Ancak Polatlı Kaymakamı M. Nedim Tunçer iddiayı yalanlayarak, şu açıklamalarda bulundu:"Yapılan paylaşım tamamen asılsızdır. Polatlı halkı sağduyulu bir şekilde polisi ile beraber ortak hareket etmiş ve darbeci askerlere de hiç bir şekilde dokunmadan emniyet tarafından sağlanan servis araçlarına bindirmiştir. 15 Temmuz Cuma gecesinden bugüne kadar, hiç bir asker birliğe ya da askeri ailelerin kaldığı evlere fiili saldırı ve ya sözlü saldırı söz konusu olmamıştır."

Doğru Haber Görseli

Yalan Haber Linkleri

Doğru Haber Linkleri

Son Yalanlar

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir