YALAN

T24'ün "Cemil Barlas: Erdoğan'a Ne Yapacağını Biz Söylüyoruz" Çarpıtması

T24'ün "Cemil Barlas: Erdoğan'a Ne Yapacağını Biz Söylüyoruz" Çarpıtması

T24 başta olmak üzere pek çok haber sitesi ve yayın organında Gazeteci Cemil Barlas’ın geçtiğimiz günlerde 1 An TV’de Can Ataklı ve Cem Küçük ile birlikte katıldığı programda “Türkiye'yi Tayyip Erdoğan temsil ediyor. O ne derse o oluyor Türkiye adına. Biz söylüyoruz ama ona, kendi kafasına göre yapmıyor” dediği iddia edildi. Habere göre Cemil Barlas, tek söz sahibinin artık Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu da belirtmişti.

Ancak, Cemil Barlas’ın konuşmasının bütünü incelendiğinde “Türkiye'yi Tayyip Erdoğan temsil ediyor. O ne derse o oluyor Türkiye adına. Biz söylüyoruz ama ona, kendi kafasına göre yapmıyor” sözlerinin ardından “Millet söylüyor, halk söylüyor” ifadelerini kullandığı görüldü.

Yalan Haber Linkleri

Son Yalanlar

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir