YALAN

Birgün’ün “Erdoğan ‘Anne Olmayan Kadın Eksik ve Yarımdır’ Dedi” Çarpıtması

Birgün’ün “Erdoğan ‘Anne Olmayan Kadın Eksik ve Yarımdır’ Dedi” Çarpıtması

Birgün Gazetesi bugün yazılı yayın organında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın KADEM’in yeni hizmet binasının açılış törenindeki konuşmasında kadın düşmanlığı yaptığını iddia etti. Haberde Erdoğan’ın anne olmayan kadınları ‘eksik ve yarım’ olarak nitelediği ileri sürüldü.

Ancak Erdoğan, Birgün’ün iddiasının aksine, anne olmayan kadınlara değil, anneliği reddeden kadınlara yönelik bir ifadede bulundu. Erdoğan’ın söz konusu ifadeleri şöyle:

"Çalışıyorum diye annelikten imtina eden bir kadın, aslında kadınlığını inkar ediyor demektir. Anneliği reddeden, evini çekip çevirmekten vazgeçen bir kadın, iş dünyasında istediği kadar başarılı olsun, eksiktir, yarımdır. İnsanlığın yarısını oluşturan kadın, anneliğiyle, evinin ve çocuklarının üzerindeki etkinliğiyle, zerafetiyle, estetiğiyle, iç güdüleriyle, sahip olduğu farklılıklarla kadındır. Bu gerçeği bir kenara bırakıp erkekle kadını birbirlerine hasım olarak rakip olarak gören anlayışı kesinlikle reddediyoruz." 

Doğru Haber Görseli

Doğru Haber Linkleri

Son Yalanlar

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir