YALAN

Karşı Ve Cumhuriyet Gazetesi'nin "Başbakan Adayı Gösterilen AKP'li Vekilin Kızı Da Protestocu Çıktı" Yalanı

Karşı Ve Cumhuriyet Gazetesi'nin "Başbakan Adayı Gösterilen AKP'li Vekilin Kızı Da Protestocu Çıktı" Yalanı

Karşı Haber Sitesi ve Cumhuriyet Gazetesi 5 Haziran 2016 tarihli bir haberinde, İstanbul Erkek Lisesi Müdürü Hikmet Konar’ı konuşması sırasında sırtlarını dönerek protesto eden öğrencilerin arasında AK Parti MKYK Üyesi Mustafa Şentop’un kızının da olduğunu ileri sürdü. 

Mustafa Şentop ise iddiaları kesin bir dille yalanlayarak, şu açıklamalarda bulundu: "Ben de oradaydım, Dört beş kişi protestoya katılmadı, katılmayanlardan biri de kızımdı. Yüzü dönük kaldı. Kızım okulun dergisini çıkartanların başındadır. Etkili bir öğrencidir ama protestoya katılmadı."

Cumhuriyet Gazetesi de Şentop'un açıklamasından sonra "Başbakan adayı gösterilen AKP'li vekilin kızı da protestocu çıktı" başlığıyla verdiği haberin başlığını değiştirerek"Mustafa Şentop'tan 'protesto' açıklaması: Kızım katılmadı" başlığını verdi. 

Doğru Haber Görseli

Yalan Haber Linkleri

Doğru Haber Linkleri

Son Yalanlar

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir