YALAN

Sözcü Gazetesi/Zeynep Gürcanlı'nın "Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda İnternete Erişim İzne Bağlandı" Yalanı

Sözcü Gazetesi/Zeynep Gürcanlı'nın "Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda İnternete Erişim İzne Bağlandı" Yalanı

Zeynep Gürcanlı’nın Sözcü Gazetesi’ndeki 16 Mayıs 2016 tarihli köşe yazısında, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda internete erişimin izne bağlandığını iddia etti. Zeynep Gürcanlı iddiasında Gençlik ve Spor Bakanlığı daire başkanlarından birinin odasında cinsel içerikli görüntüler izlerken yakalandığı, bu nedenle tüm bakanlıkta “internet erişiminin izne bağlandığı” ve Bakanlık personelinin Google, Yahoo gibi arama motorlarını kullanmak için bile “izin almak” zorunda bırakıldığını belirtti. 
Ancak Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yaptığı açıklamada tüm iddialar kesin bir dille yalanlandı.  Açıklamada, “Haberde bahsi geçen iddia tamamıyla hayal ürünü ve gerçek dışıdır. Bakanlık personelinin ihtiyaç duyduğu tüm internet sitelerine erişimleri serbest olup herhangi bir yasaklama ve kısıtlama sözkonusu değildir.” denildi.

Doğru Haber Görseli

Yalan Haber Linkleri

Doğru Haber Linkleri

Son Yalanlar

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir