YALAN

Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Diktatör Bozuntusu Lafı Üzerine Siyasi Sapık Dedi" Çarpıtması

Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Diktatör Bozuntusu Lafı Üzerine Siyasi Sapık Dedi" Çarpıtması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 11 Mayıs 2016 tarihinde Alman gazetesi Bild’e bir röportaj verdi. Kılıçdaroğlu’na Erdoğan tarafından kendisine açılan hakaret davası soruldu. Kılıçdaroğlu verdiği cevapta, kendisinin Erdoğan’a diktatör bozuntusu dediğini, bunun üzerine Erdoğan’ın da kendisine siyasi sapık ifadesini kullandığını ileri sürdü.

Ancak hem Erdoğan’ın hem de Kılıçdaroğlu’nun ifadelerine baktığımızda, konuşmaların bu sırayla gerçekleşmediği görülmektedir. Erdoğan ‘siyasi sapık’ ifadesini, Kılıçdaroğlu ‘diktatör bozuntusu’ dedikten sonra değil, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu hakkında “Aileden Sorumlu Bakan birilerinin önüne yatmış vaziyette” cümlesini sarf ettikten sonra kullanmıştır.

Dolayısıyla Kemal Kılıçdaroğlu’nun diktatör bozuntusu ifadesi üzerine siyasi sapık ifadesinin kullanıldığı iddiası açık bir çarpıtmadır. 

Doğru Haber Görseli

Yalan Haber Linkleri

Doğru Haber Linkleri

Son Yalanlar

"Barınamıyoruz" Eylemleri Yalanı
YALAN

"Barınamıyoruz" Eylemleri Yalanı

23 Eylül, 2021
Ardından İstanbul Valiliği de yapılmış olan eylemlerle ilgili bahse konu 127 kişinin kimliğini açıkladı.
Engin Özkoç'un Yurt Yalanı
YALAN

Engin Özkoç'un Yurt Yalanı

16 Eylül, 2021
Biz sizler için ülkenin dört bir yanında yeni açılan KYK Yurtlarını araştırdık.
Hacıbektaş'ın Ödeneği %60 Kesildi Yalanı
YALAN

Hacıbektaş'ın Ödeneği %60 Kesildi Yalanı

10 Eylül, 2021
Sosyal medyada Halk TV’nin yayılmasına destek verdiği 2021’in UNESCO Hacı Bektaş Veli Anma Yılı ilan edilmesi nedeniyle Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesindeki Hacı Bektaş Veli Külliyesi ve Hacıbektaş ilçesi üstyapı çalışmaları için Cumhurbaşkanlığı tarafından 5 milyon liralık ödenek ayrıldı. Ancak Nevşehir İl Özel İdaresi, ödenekte yüzde 60 kesinti uyguladığına dair haberler yer aldı.

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir