YALAN

Cumhuriyet Gazetesi'nin "Obama'dan Erdoğan'a Ret: Görüşmeyecek" Yalanı

Cumhuriyet Gazetesi'nin "Obama'dan Erdoğan'a Ret: Görüşmeyecek" Yalanı

Cumhuriyet Gazetesi 28 Mart 2016 tarihli ve “Obama’dan Erdoğan’a ret” başlığıyla verdiği haberinde, ABD Başkanı Barack Obama’nın ABD’deki nükleer zirveye katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmeyeceğini ileri sürdü. Dahası Cumhuriyet, haberinde Obama yönetimindeki üst düzey yöneticilerin, Obama’nın Washington ziyareti sırasında Erdoğan ile görüşmeme kararına yönelik ‘Önemsenmeme olarak algınlanmamalı.’ dediklerini de belirtti.

Ancak 1 Nisan 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başkan Obama Washington’da ikili bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşme yaklaşık 50 dakika sürdü. Hürriyet’in haberine göre Cumhurbaşkanlığı yetkilileri söz konusu görüşmenin, Başkan Obama'nın Washington'daki Nükleer Güvenlik Zirvesi'ne katılan devlet ve hükümet başkanları onuruna Beyaz Saray'da verdiği yemek sonrasında gerçekleştiğini belirtti.

Aynı Cumhuriyet Gazetesi de Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başkan Obama’nın görüşmesini “Edoğan, Obama ile biraraya geldi” başlığıyla haber yaptı.

 

Doğru Haber Görseli

Son Yalanlar

 Mustafa Akıncı’nın Türkiye'ye Girişi Yasaklandı Yalanı
YALAN

Mustafa Akıncı’nın Türkiye'ye Girişi Yasaklandı Yalanı

14 Ekim, 2021
İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı; "Bu iddialar yalandır," diyerek bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı.
Aşı Kartı Yalanı
YALAN

Aşı Kartı Yalanı

30 Eylül, 2021
Kurum ve müesseseler HES kodundan hangi bilgileri sorgulamak isterlerse sorgulayabilmektedir."
"Barınamıyoruz" Eylemleri Yalanı
YALAN

"Barınamıyoruz" Eylemleri Yalanı

23 Eylül, 2021
Ardından İstanbul Valiliği de yapılmış olan eylemlerle ilgili bahse konu 127 kişinin kimliğini açıkladı.

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir