YALAN

Cumhuriyet Gazetesi'nin "Obama'dan Erdoğan'a Ret: Görüşmeyecek" Yalanı

Cumhuriyet Gazetesi'nin "Obama'dan Erdoğan'a Ret: Görüşmeyecek" Yalanı

Cumhuriyet Gazetesi 28 Mart 2016 tarihli ve “Obama’dan Erdoğan’a ret” başlığıyla verdiği haberinde, ABD Başkanı Barack Obama’nın ABD’deki nükleer zirveye katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmeyeceğini ileri sürdü. Dahası Cumhuriyet, haberinde Obama yönetimindeki üst düzey yöneticilerin, Obama’nın Washington ziyareti sırasında Erdoğan ile görüşmeme kararına yönelik ‘Önemsenmeme olarak algınlanmamalı.’ dediklerini de belirtti.

Ancak 1 Nisan 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başkan Obama Washington’da ikili bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşme yaklaşık 50 dakika sürdü. Hürriyet’in haberine göre Cumhurbaşkanlığı yetkilileri söz konusu görüşmenin, Başkan Obama'nın Washington'daki Nükleer Güvenlik Zirvesi'ne katılan devlet ve hükümet başkanları onuruna Beyaz Saray'da verdiği yemek sonrasında gerçekleştiğini belirtti.

Aynı Cumhuriyet Gazetesi de Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başkan Obama’nın görüşmesini “Edoğan, Obama ile biraraya geldi” başlığıyla haber yaptı.

 

Doğru Haber Görseli

Son Yalanlar

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir