YALAN

Birgün Gazetesi'nin "Ensar Vakfı Web Sitesini Kapattı" Yalanı

Birgün Gazetesi'nin "Ensar Vakfı Web Sitesini Kapattı" Yalanı

Birgün Gazetesi’nde dün Ensar Vakfı’nın Karaman’da yaşanan çocuklara yönelik cinsel istismar olayı sebebiyle web sitesine erişimi engellemek için siteyi kullanıcılara kapattığı ileri sürüldü. Haberde ayrıca sosyal medya kullanıcılarının, vakıf yöneticilerinin geçmişte adlarının karıştığı skandalları gündeme getirmesinin ardından web sitesinin kapatılmasının dikkat çektiği de belirtildi.

Ancak Birgün Gazetesi’nin iddiasının aksine Ensar Vakfı’nın web sitesinin ‘anon64436’ isimli bir kullanıcı tarafından hacklendiği ortaya çıktı. ‘anon64436’ isimli hacker Twitter hesabından “ensar vakfının sitesi ensar.org tarafımca hacklenmiştir!” şeklinde bir tweet attı. Ayrıca adı geçen vakıf da sitesinin hacklendiğini belirtti.

 

Doğru Haber Görseli

Son Yalanlar

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir