YALAN

Sözcü'nün "Erdoğan 'Ben Gidersem Devlet Yıkılır' Dedi" Yalanı

Sözcü'nün "Erdoğan 'Ben Gidersem Devlet Yıkılır' Dedi" Yalanı

Sözcü Gazetesi bugün, “Ben gidersem devlet yıkılır” başlığıyla verdiği haberde, 22.Muhtarlar toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın  kendisi ile ilgili eleştirilere yanıt vererek “ben gidersem devlet yıkılır” dediğini iddia etti.

Ancak Erdoğan’ın önemli açıklamalarda bulunduğu toplantıda Sözcü Gazetesi’nin ifade ettiği gibi bir cümlenin olmadığı görülüyor. Sık sık meselenin şahsı ile alakalı bir mesele olmadığını, Türkiye meselesi olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullanıyor:

“Meselenin Tayyip Erdoğan meselesi değil, Türkiye meselesi olduğunu kabul etmeyenlere dönüp, Kurtuluş Savaşımızı iyice incelemelerini tavsiye ediyorum. PKK meselesini DAEŞ meselesini sadece bu örgütlerden ibaret sananlar gaflet içindedirler. Suriye meselesini sadece bu ülkenin iç meselesi görenler gafletin ta içindedir. Daha düne kadar yakın işbirliği içinde olduğumuz ülkelerin bir anda can düşmanına dönüşmesini anlamayanlara ne desek fayda etmez. Tüm itirazlarımıza tüm mücadelemize rağmen yanıbaşımızdaki terör örgütlerini meşrulaştırmak için inat edenlerin niyetlerini çözmek için allame-i cihan olmak gerekmiyor. Tayyip Erdoğan gitsin.. Bu mesajı işte bu çerçevede okuduğunuzda, ‘Tayyip Erdoğan gitsin demek, ‘Bizim tüm siyasetimizi, tüm çalışmalarımızı, üzerine bina ettiğimiz milletimizin, bayrağımızın, vatanımızın, devletimizin tek olması anlayışı yıkılsın' demektir. Ben meselenin şahsımla ilgli olmadığını asıl hedefin Türkiye olduğunu çok iyi biliyorum. Meseleyi şahsıma indirenlerin gayesi işte bu gerçeği örtmektir.

Son Yalanlar

"Barınamıyoruz" Eylemleri Yalanı
YALAN

"Barınamıyoruz" Eylemleri Yalanı

23 Eylül, 2021
Ardından İstanbul Valiliği de yapılmış olan eylemlerle ilgili bahse konu 127 kişinin kimliğini açıkladı.
Engin Özkoç'un Yurt Yalanı
YALAN

Engin Özkoç'un Yurt Yalanı

16 Eylül, 2021
Biz sizler için ülkenin dört bir yanında yeni açılan KYK Yurtlarını araştırdık.
Hacıbektaş'ın Ödeneği %60 Kesildi Yalanı
YALAN

Hacıbektaş'ın Ödeneği %60 Kesildi Yalanı

10 Eylül, 2021
Sosyal medyada Halk TV’nin yayılmasına destek verdiği 2021’in UNESCO Hacı Bektaş Veli Anma Yılı ilan edilmesi nedeniyle Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesindeki Hacı Bektaş Veli Külliyesi ve Hacıbektaş ilçesi üstyapı çalışmaları için Cumhurbaşkanlığı tarafından 5 milyon liralık ödenek ayrıldı. Ancak Nevşehir İl Özel İdaresi, ödenekte yüzde 60 kesinti uyguladığına dair haberler yer aldı.

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir