YALAN

Sözcü'nün "Erdoğan 'Ben Gidersem Devlet Yıkılır' Dedi" Yalanı

Sözcü'nün "Erdoğan 'Ben Gidersem Devlet Yıkılır' Dedi" Yalanı

Sözcü Gazetesi bugün, “Ben gidersem devlet yıkılır” başlığıyla verdiği haberde, 22.Muhtarlar toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın  kendisi ile ilgili eleştirilere yanıt vererek “ben gidersem devlet yıkılır” dediğini iddia etti.

Ancak Erdoğan’ın önemli açıklamalarda bulunduğu toplantıda Sözcü Gazetesi’nin ifade ettiği gibi bir cümlenin olmadığı görülüyor. Sık sık meselenin şahsı ile alakalı bir mesele olmadığını, Türkiye meselesi olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullanıyor:

“Meselenin Tayyip Erdoğan meselesi değil, Türkiye meselesi olduğunu kabul etmeyenlere dönüp, Kurtuluş Savaşımızı iyice incelemelerini tavsiye ediyorum. PKK meselesini DAEŞ meselesini sadece bu örgütlerden ibaret sananlar gaflet içindedirler. Suriye meselesini sadece bu ülkenin iç meselesi görenler gafletin ta içindedir. Daha düne kadar yakın işbirliği içinde olduğumuz ülkelerin bir anda can düşmanına dönüşmesini anlamayanlara ne desek fayda etmez. Tüm itirazlarımıza tüm mücadelemize rağmen yanıbaşımızdaki terör örgütlerini meşrulaştırmak için inat edenlerin niyetlerini çözmek için allame-i cihan olmak gerekmiyor. Tayyip Erdoğan gitsin.. Bu mesajı işte bu çerçevede okuduğunuzda, ‘Tayyip Erdoğan gitsin demek, ‘Bizim tüm siyasetimizi, tüm çalışmalarımızı, üzerine bina ettiğimiz milletimizin, bayrağımızın, vatanımızın, devletimizin tek olması anlayışı yıkılsın' demektir. Ben meselenin şahsımla ilgli olmadığını asıl hedefin Türkiye olduğunu çok iyi biliyorum. Meseleyi şahsıma indirenlerin gayesi işte bu gerçeği örtmektir.

Son Yalanlar

"Ekrem İmamoğlu Kanal İstanbul Projesi'ni Desteklemedi ve Davalık Oldu" Yalanı
YALAN

"Ekrem İmamoğlu Kanal İstanbul Projesi'ni Desteklemedi ve Davalık Oldu" Yalanı

16 Kasım, 2020
"Ekrem İmamoğlu Kanal İstanbul Projesi'ni Desteklemedi ve Davalık Oldu" Yalanı
"Sığınacak Yerimiz Kalmadı" Yalanı
YALAN

"Sığınacak Yerimiz Kalmadı" Yalanı

16 Kasım, 2020
AFAD, "Toplanma Alanları Hakkında Basın Açıklaması" başlığıyla 15.11.2020 tarihli duyurusunda sosyal medyadaki haberleri yalanladı.
hakan atilla
YALAN

Borsa İstanbul Genel Müdürü Hakan Atilla İstifa Etti Yalanı

10 Kasım, 2020
Borsa İstanbul Genel Müdürü Hakan Atilla'nın istifa ettiğine yönelik iddialar yalan.

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir