YALAN

Sözcü'nün "Erdoğan 'Ben Gidersem Devlet Yıkılır' Dedi" Yalanı

Sözcü'nün "Erdoğan 'Ben Gidersem Devlet Yıkılır' Dedi" Yalanı

Sözcü Gazetesi bugün, “Ben gidersem devlet yıkılır” başlığıyla verdiği haberde, 22.Muhtarlar toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın  kendisi ile ilgili eleştirilere yanıt vererek “ben gidersem devlet yıkılır” dediğini iddia etti.

Ancak Erdoğan’ın önemli açıklamalarda bulunduğu toplantıda Sözcü Gazetesi’nin ifade ettiği gibi bir cümlenin olmadığı görülüyor. Sık sık meselenin şahsı ile alakalı bir mesele olmadığını, Türkiye meselesi olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullanıyor:

“Meselenin Tayyip Erdoğan meselesi değil, Türkiye meselesi olduğunu kabul etmeyenlere dönüp, Kurtuluş Savaşımızı iyice incelemelerini tavsiye ediyorum. PKK meselesini DAEŞ meselesini sadece bu örgütlerden ibaret sananlar gaflet içindedirler. Suriye meselesini sadece bu ülkenin iç meselesi görenler gafletin ta içindedir. Daha düne kadar yakın işbirliği içinde olduğumuz ülkelerin bir anda can düşmanına dönüşmesini anlamayanlara ne desek fayda etmez. Tüm itirazlarımıza tüm mücadelemize rağmen yanıbaşımızdaki terör örgütlerini meşrulaştırmak için inat edenlerin niyetlerini çözmek için allame-i cihan olmak gerekmiyor. Tayyip Erdoğan gitsin.. Bu mesajı işte bu çerçevede okuduğunuzda, ‘Tayyip Erdoğan gitsin demek, ‘Bizim tüm siyasetimizi, tüm çalışmalarımızı, üzerine bina ettiğimiz milletimizin, bayrağımızın, vatanımızın, devletimizin tek olması anlayışı yıkılsın' demektir. Ben meselenin şahsımla ilgli olmadığını asıl hedefin Türkiye olduğunu çok iyi biliyorum. Meseleyi şahsıma indirenlerin gayesi işte bu gerçeği örtmektir.

Son Yalanlar

Para Videolarının sahibi Hakan Tek Cumhurbaşkanı Koruması Yalanı
YALAN

Para Videolarının sahibi Hakan Tek Cumhurbaşkanı Koruması Yalanı

8 Nisan, 2021
Sosyal medyada Hakan Tek isimli bir kişinin, lüks araçlarla ve deste deste paralarla yaptığı paylaşımlar gündemde yerini aldı. Tek'in Erdoğan'ın yakın koruması olduğu iddia edildi. Emniyet Genel Müdürlüğü ise iddiayı yalanladı. Hakan Tek'in aslıdna özel bir şirkette şoför olduğu ve siber suç olduğu gerrekçesiyle gözaltına alındığı ortaya çıktı.
Kemal Kılıçdaroğlu'nun Aşı Yalanı
YALAN

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Aşı Yalanı

8 Nisan, 2021
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 6 Nisan 2021 tarihinde gerçekleşen CHP grup toplantısında "Yaşlılara aşı yapılmıyor. Nerede aşılar?" iddialarında bulunmuştu. Ufak bir araştırmayla aşıların nerede olduğunu bulduk!
Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ambulans Uçak Yalanı
YALAN

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ambulans Uçak Yalanı

6 Nisan, 2021
 Kemal Kılıçdaroğlu bugünki CHP grup toplantısında "Ambulans uçak, arkasında dayısı olanlar için kullanıyor." iddialarında bulundu. Ülkemizde ambulans uçaktan ihtiyaç durumundaki tüm hastalar faydalanabiliyor. Üstelik herhangi bir dayıya gerek kalmadan.

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir