YALAN

Sözcü/T24/Cumhuriyet'in "Hidayet Türkoğlu 60 Bin TL Maaş Alacak" Yalanı

Sözcü/T24/Cumhuriyet'in "Hidayet Türkoğlu 60 Bin TL Maaş Alacak" Yalanı

10 Mart 2016 tarihinde Sözcü Gazetesinin Spor eki AMK Spor’da Ali Can Yaycılı’nın haberinde Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olarak atanan Hidayet Türkoğlu’nun maaşının 60 bin TL olacağı bununla birlikte kendisine özel araç ve koruma tahsis edileceği iddia edildi. Pek çok gazete ve haber sitesinin kullandığı haber T24 gibi haber sitelerinde ve Cumhuriyet Gazetesinde de yayınlandı. Sözcü Gazetesi’nde yazan Can Ataklı, 13 Mart’taki köşe yazısında Hidayet Türkoğlu’nun 60 bin TL maaş almasını eleştirerek şu ifadelere yer verdi: “Devlet çalışanına vereceği bir kuruşun bile hesabını yaparken, sarayın danışmanları bu kadar yüksek maaşları “hangi fasıldan” alabiliyor?”  NBA’da form giyen Basketbolcu Enes Kanter ise Twitter hesabından “Cumhurbaşkanı’nız, 60 bin TL maaş+ özel araç+özel koruma tahsis ettiği başdanışmanına ne danışabilir? "nasıl "top" çalınır." notunu paylaştı.

Ancak Hidayet Türkoğlu'nun aylık maaşının 60 bin TL olduğu yönündeki iddia, Cumhurbaşkanlığı kaynakları tarafından yalanlandı. Türkoğlu'nun aylık maaşının da, diğer başdanışmanlarınki gibi, yaklaşık 9 bin TL olduğu vurgulandı.

Son Yalanlar

 Mustafa Akıncı’nın Türkiye'ye Girişi Yasaklandı Yalanı
YALAN

Mustafa Akıncı’nın Türkiye'ye Girişi Yasaklandı Yalanı

14 Ekim, 2021
İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı; "Bu iddialar yalandır," diyerek bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı.
Aşı Kartı Yalanı
YALAN

Aşı Kartı Yalanı

30 Eylül, 2021
Kurum ve müesseseler HES kodundan hangi bilgileri sorgulamak isterlerse sorgulayabilmektedir."
"Barınamıyoruz" Eylemleri Yalanı
YALAN

"Barınamıyoruz" Eylemleri Yalanı

23 Eylül, 2021
Ardından İstanbul Valiliği de yapılmış olan eylemlerle ilgili bahse konu 127 kişinin kimliğini açıkladı.

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir