YALAN

Zaman Gazetesi'nin "Melek İpek'in 40 Yıllık Evinde Kayyım Rezaleti" Yalanı

Zaman Gazetesi'nin "Melek İpek'in 40 Yıllık Evinde Kayyım Rezaleti" Yalanı

Zaman Gazetesi’nde 12 Şubat 2016 tarihinde “Melek İpek’in 40 yıllık evinde Kayyım rezaleti” başlığıyla bir haber yapıldı. Haberde Koza İpek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek’in annesi Melek İpek’in holdinge atanan kayyım tarafından görevlendirilen güvenlik görevlilerince Bebek’teki evine alınmadığı ileri sürüldü. Haberde ayrıca Melek İpek’in Kayyım Hasan Ölçer’in evine izinsiz girerek yatak odasına kadar arama yapmasına tepki gösterdiği de belirtildi.

Ancak konu ile ilgili yapılan araştırmalar neticesinde, Bebek’teki köşkün Melek İpek’e ait olmadığı aksine holdinge ait bir misafirhane olduğu ortaya çıktı. Ayrıca söz konusu köşkün şirket faaliyetlerinin idamesi gereği misafirlerin ağırlanması, temsil ve tanıtma amaçlarına uygun, misafirhane ve lojman olarak kullanılmak üzere satın alındığına dair yönetim kurulu kararı da bulunmakta.

Dolayısıyla Zaman Gazetesi’nin Melek İpek’in kayyımın görevlendirdiği güvenlik görevlileri tarafından Bebek’teki 40 yıllık şahsi malı olan köşküne alınmadığı haberi gerçekle bağdaşmamaktadır. 

Son Yalanlar

Para Videolarının sahibi Hakan Tek Cumhurbaşkanı Koruması Yalanı
YALAN

Para Videolarının sahibi Hakan Tek Cumhurbaşkanı Koruması Yalanı

8 Nisan, 2021
Sosyal medyada Hakan Tek isimli bir kişinin, lüks araçlarla ve deste deste paralarla yaptığı paylaşımlar gündemde yerini aldı. Tek'in Erdoğan'ın yakın koruması olduğu iddia edildi. Emniyet Genel Müdürlüğü ise iddiayı yalanladı. Hakan Tek'in aslıdna özel bir şirkette şoför olduğu ve siber suç olduğu gerrekçesiyle gözaltına alındığı ortaya çıktı.
Kemal Kılıçdaroğlu'nun Aşı Yalanı
YALAN

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Aşı Yalanı

8 Nisan, 2021
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 6 Nisan 2021 tarihinde gerçekleşen CHP grup toplantısında "Yaşlılara aşı yapılmıyor. Nerede aşılar?" iddialarında bulunmuştu. Ufak bir araştırmayla aşıların nerede olduğunu bulduk!
Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ambulans Uçak Yalanı
YALAN

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ambulans Uçak Yalanı

6 Nisan, 2021
 Kemal Kılıçdaroğlu bugünki CHP grup toplantısında "Ambulans uçak, arkasında dayısı olanlar için kullanıyor." iddialarında bulundu. Ülkemizde ambulans uçaktan ihtiyaç durumundaki tüm hastalar faydalanabiliyor. Üstelik herhangi bir dayıya gerek kalmadan.

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir