YALAN

Yurt Gazetesi’nin “Fatih’te Tarihi Miras Ranta Kurban Ediliyor” Yalanı

Yurt Gazetesi’nin “Fatih’te Tarihi Miras Ranta Kurban Ediliyor” Yalanı
Yurt Gazetesi’nde Selçuk Arslan tarafından 5 Ocak 2016 tarihinde Fatih Belediyesi hakkında bir haber yapıldı. Haberde tarihi bir miras olarak tanımladıkları Cundi Spor Tesisleri’nin Fatih Belediyesi tarafından rant elde etmek amacıyla yıkıldığı ileri sürüldü. Ancak konu ile ilgili yapılan araştırmalar söz konusu rant iddialarının doğru olmadığını, yıkılan tesis yerine kamu yararına yeşil alan içeren park yapılacağını ortaya çıkardı. Kadırga Spor Kulübü’nün antreman sahası olarak kullandığı Cundi Spor Tesisleri hazineye ait arazi üzerinde Fatih’in Küçük Ayasofya Mahallesi’nde bulunuyor. Fatih Belediyesi tarafından Cundi Spor Tesisleri’nin bulunduğu alana yönelik bir proje geliştirildiği ve proje kapsamında kamunun kullanıma sunulacak park yapılacağı ifade edildi. Proje kapsamında dinlenme alanları, süs havuzu, ahşap teraslar, yeşil alanlar ve çocuk oyun alanlarının yer alacağı açıklandı. Buna göre, halkın hizmetine sunulacak yeşil alan ve parktan herhangi bir şekilde rant elde edilemeyeceği açık bir gerçekken, bahsedilen Cundi Spor Tesisleri’nin Fatih Belediyesi tarafından rant elde etmek amacıyla yıkıldığı iddiaları yalan bir haberdir.

Doğru Haber Görseli

Son Yalanlar

İyi Partili Lütfü Türkkan'a Cevap Ak Partili Öznur Çalık'tan Geldi
YALAN

İyi Partili Lütfü Türkkan'a Cevap Ak Partili Öznur Çalık'tan Geldi

26 Ekim, 2020
İyi Partili Lütfü Türkkan’ın algı çalışması işe yaramadı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Malatya’daki açıklamasını çarpıtmaya çalışan Türkan’a cevabını Ak Partili Öznur Çalık verdi.

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir