YALAN

Ronahi: "AKP'ye İsyan Eden Erzurum İl Müftüsü İstifa Etti" Yalanı

Ronahi: "AKP'ye İsyan Eden Erzurum İl Müftüsü İstifa Etti" Yalanı
29 Aralık’ta Ronahi Haber’de, herhangi bir haber metni paylaşılmadan “AKP’ye isyan eden Erzurum İl Müftüsü istifa etti” başlıklı bir video yayınlandı. Bahsi geçen video, provokatif twitter, youtube paylaşımlarıyla dikkat çeken ve Amed Ekin ismi kullanan bir şahıs tarafından yüklenmişti. Videoda, imam cübbesi giymiş bir şahıs, etrafına topladığı 15-20 kişilik bir gruba özellikle İslami bir üslupla PKK propagandası yaparken görülüyor ve elindeki metinden, “direniş” çağrısı yapıyordu. Ancak filme alınan kişi ne Erzurum Müftülük makamına şu anda vekaleten bakmakta olan Celal Büyük ve ne de diğer müftülük çalışanlarından biriydi. Erzurum İl müftülüğü de haberi bir gün sonra yalanladı. Bu sebeple Rohani Haber sitesinin bu haberi, provokasyon amaçlı üretilmiştir ve tümüyle gerçek dışıdır.

Doğru Haber Görseli

Son Yalanlar

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir