YALAN

Garo Paylan: "Bir Kişi Dahi Olsa Meclis Önemsemeliydi" Yanlışı

Garo Paylan: "Bir Kişi Dahi Olsa Meclis Önemsemeliydi" Yanlışı

HDP İstanbul milletvekili Garo Paylan dün yaptığı meclis konuşmasında, 24 Aralık’ın “Noel Bayramı” olduğunu hatırlatarak, “Bugün bu toprakların kadim bir bayramıdır. Pek farkında değiliz. Buruk bir bayram geçireceğiz. Bir zamanlar bu topraklarda Hristiyanlar, nüfusun yaklaşık yüzde 40’ını oluşturuyordu. Bugün binde bire düşmüşüz. Ancak az dahi olsa, 1 kişi dahi olsa bu Meclis, tarihinde olduğu gibi Noel’i önemsemeliydi” diyerek sitemde bulundu. AK Parti Malatya Milletvekili Nurettin Yaşar, Garo Paylan kürsüden ayrılmak üzereyken “Garo” diye seslenerek Paylan’ın yanına gitti. Yaşar, Paylan’a elini uzatarak, “Noel’in kutlu olsun” diyerek kutladı. Ancak, Garo Paylan konuşma yapmadan bir gün evvel Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Başbakan Ahmet Davutoğlu da noel için kutlama mesajı yayınlamıştı. Akabinde TBMM Başkanı İsmail Kahraman da mesaj yayınlayarak "Ülkemiz kültürünün bir parçası olan farklı inanç ve gelenekler arasında yer alan Noel Bayramı'nın insanlığın muhtaç olduğu evrensel barışa, sevgi, hoşgörü ve bir arada yaşama kültürüne katkıda bulunması temennimizdir" ifadesini kullandı.

Doğru Haber Görseli

Son Yalanlar

İBB İcraatları
YALAN

İBB İcraatları

28 Temmuz, 2022
Daha önce de söylenmiş ama yapılmamıştı; Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2.el fiyatına sıfır otomobil vaadi yine daha öncesinde sonuçsuz bırakılan bir vaadi akıllara getirdi. Özgür Özel "CHP'ye oy verene traktör bedava!" söyleminde bulunmuş fakat icraati olmamıştı.
Sosyal Medya Tiyatrocuları
YALAN

Sosyal Medya Tiyatrocuları

12 Haziran, 2022
CHP'nin mitinginde 21 Mayıs 2022 tarihinde kürsüye yeni bir isim daha çıkartıldı; Nusret Güllü. “Ayağımda ayakkabı bile yok!” diyen Nusret Güllü’nün sosyal medya hesabı incelendiğinde arkadaşlarıyla beraber eğlence mekanlarında çekilmiş olan fotoğrafları sosyal medyada “Sanırım bir tek ayakkabı almaya paran yok!” yorumlarının gelmesine sebep oldu.
Diyanet İşleri Başkanlığı Hakkında Çıkan Yalanlar
YALAN

Diyanet İşleri Başkanlığı Hakkında Çıkan Yalanlar

11 Haziran, 2022
CHP yandaşı Sözcü Gazetesi’nin "Diyanet camilerden T.C. ibaresini kaldırıyor." İddiası da sosyal medyada dönem dönem karşımıza çıkan diğer bir iddia.  Geçtiğimiz günlerde yeniden karşımıza çıkan bu iddiaya Diyanet İşleri Başkanlığı Twitter üzerinden açıklama getirdi. Başkanlığın paylaştığı detaylar arasında yapılacak olan değişikliğin yalnızca logo ve rengi kapsadığı da yer aldı.

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir