YALAN

Garo Paylan: "Bir Kişi Dahi Olsa Meclis Önemsemeliydi" Yanlışı

Garo Paylan: "Bir Kişi Dahi Olsa Meclis Önemsemeliydi" Yanlışı

HDP İstanbul milletvekili Garo Paylan dün yaptığı meclis konuşmasında, 24 Aralık’ın “Noel Bayramı” olduğunu hatırlatarak, “Bugün bu toprakların kadim bir bayramıdır. Pek farkında değiliz. Buruk bir bayram geçireceğiz. Bir zamanlar bu topraklarda Hristiyanlar, nüfusun yaklaşık yüzde 40’ını oluşturuyordu. Bugün binde bire düşmüşüz. Ancak az dahi olsa, 1 kişi dahi olsa bu Meclis, tarihinde olduğu gibi Noel’i önemsemeliydi” diyerek sitemde bulundu. AK Parti Malatya Milletvekili Nurettin Yaşar, Garo Paylan kürsüden ayrılmak üzereyken “Garo” diye seslenerek Paylan’ın yanına gitti. Yaşar, Paylan’a elini uzatarak, “Noel’in kutlu olsun” diyerek kutladı. Ancak, Garo Paylan konuşma yapmadan bir gün evvel Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Başbakan Ahmet Davutoğlu da noel için kutlama mesajı yayınlamıştı. Akabinde TBMM Başkanı İsmail Kahraman da mesaj yayınlayarak "Ülkemiz kültürünün bir parçası olan farklı inanç ve gelenekler arasında yer alan Noel Bayramı'nın insanlığın muhtaç olduğu evrensel barışa, sevgi, hoşgörü ve bir arada yaşama kültürüne katkıda bulunması temennimizdir" ifadesini kullandı.

Doğru Haber Görseli

Son Yalanlar

Afganlar Türkiye'ye Kontrolsüz Göç Ediyor Yalanı
YALAN

Afganlar Türkiye'ye Kontrolsüz Göç Ediyor Yalanı

13 Temmuz, 2021
İçişleri Bakan Sözcüsü ve Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı; "Afganistan’daki gelişmeler üzerinden doğu sınırlarımızdan düzensiz göçmen geçişleri olduğu iddialarına ilişkin açıklama" başlığıyla Twitter hesabından bir paylaşım yaptı. Sınır güvenliğinin olmadığı iddialarını kesin bir dille yalanlayan Çataklı, aynı zamanda paylaşılan görüntülerin Türkiye sınırına ait olmadığını da bildirdi. 
İyi Parti'nin Çiftçilerimizin Ayakkabı Alacak Parası Yok Yalanı
YALAN

İyi Parti'nin Çiftçilerimizin Ayakkabı Alacak Parası Yok Yalanı

8 Temmuz, 2021
İyi Parti'nin Çiftçilerimizin Ayakkabı Alacak Parası Yok Yalanı
Dağsız Yere Tünel Yalanı
YALAN

Dağsız Yere Tünel Yalanı

5 Temmuz, 2021
CHP'li Şişli Belediyesi Meclis Üyesi Levent Üzümcü, Sabiha Gökçen Havalimanı pistinin altına inşa edilen tünelle dalga geçmek isterken gerçekleri gözden kaçırdı. Tünelden geçerken video çeken Üzümcü, "Size bunu göstermek istiyorum. Bu tünel, Türk mühendisliğinin en çarpıcı örneklerinden biri. Dünyada ilk ve tek.

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir