YALAN

"Okullarda pandemi nedeniyle resim ve müzik dersleri kaldırılacak" Yalanı

"Okullarda pandemi nedeniyle resim ve müzik dersleri kaldırılacak" Yalanı

Sosyal medyada bazı kullanıcılar tarafından paylaşılan ""Okullarda pandemi nedeniyle resim ve müzik dersleri kaldırılacak" iddiası, hayal ürünü.

Milli Eğitim Bakanlığı, yeni eğitim-öğretim dönemi için tasarladığı modellere Bilim Kurulu'ndan gelecek tavsiyeye göre karar verecek.  Ancak tasarlanan modellerin içinde resim ve müzik derslerinin kaldırılmasına yönelik bir planlama mevcut değil. 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 24 Temmuz 2020 tarihinde Hürriyet Gazetesi Yazarı Nuray Babacan'a verdiği röportajda planlanan hibrit eğitim modeline yönelik açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, " Planlanan hibrit modele göre, Matematik, Türkçe, Fen gibi temel dersler okulda, yüz yüze verilecek. Coğrafya, beden eğitimi, tarih, hayat bilgisi, sanat gibi dersler ise uzaktan eğitim olacak." ifadelerini kullandı. 

Son Yalanlar

 Mustafa Akıncı’nın Türkiye'ye Girişi Yasaklandı Yalanı
YALAN

Mustafa Akıncı’nın Türkiye'ye Girişi Yasaklandı Yalanı

14 Ekim, 2021
İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı; "Bu iddialar yalandır," diyerek bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı.
Aşı Kartı Yalanı
YALAN

Aşı Kartı Yalanı

30 Eylül, 2021
Kurum ve müesseseler HES kodundan hangi bilgileri sorgulamak isterlerse sorgulayabilmektedir."
"Barınamıyoruz" Eylemleri Yalanı
YALAN

"Barınamıyoruz" Eylemleri Yalanı

23 Eylül, 2021
Ardından İstanbul Valiliği de yapılmış olan eylemlerle ilgili bahse konu 127 kişinin kimliğini açıkladı.

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir