YALAN

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar Ekmek Dağıtımı Konusunda Yalan Söylediği İtiraf Etti

Program görseli
Program görseli

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar 20 Nisan’da Fox TV’de yayınlanan Çalar Saat isimli programa katıldı. Başkan Zeydanlar programda bedava ekmek dağıtımının yasaklandığını ancak kendisinin bu engeli aşmak için 5 kuruşa ekmek dağıttığını ileri sürdü.

28 Nisan tarihinde yine aynı programa katılan Zeydan Karalar bu kez bedava ekmek dağıtımının engellenmediğini açıkladı. Karalar şu ifadeler kullandı: Beni birgün sonra Sayın Vali’m aradı. Dedi ki “Başkanım ben sana ‘Ekmeği bedava satma yasak’ dedim mi?” “Demediniz Sayın Vali’m dedim. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Karalar ekmek dağıtımı konusunda yalan söylediğini kendi itiraf etti.

 

Doğru Haber Linkleri: Youtube

Yalan Haber Linkleri:Youtube

Son Yalanlar

MÜYORBİR'e Yardım Sanatçı Desteği ile Verildi Yalanı
YALAN

MÜYORBİR'e Yardım Sanatçı Desteği ile Verildi Yalanı

8 Haziran, 2021
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan destek paketi kapsamında, müzisyenlere de 3 bin TL ödeme yapılacağı belirtildi. Ticaret Bakanlığı, ödeme için vergi levhası isteyerek, e-devlet üzerinden başvuru açtı. Bu gelişme sonrası Recep Ergül ve Hakan Sarıca'nın girişimi ile Orhan Gencebay, Ticaret Bakanı Mehmet Muş ile görüştü. Gencebay, desteğin Kültür ve Turizm Bakanlığı eliyle dağıtılmasını talep etti, yoksa birçok müzisyenin ticari şartnameleri yerine getiremeyeceği için destekten faydalanamayacağını dile getirdi. Ticaret Bakanlığı da desteğin Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı Yunus Emre Enstitüsü üzerinden dağıtılmasına karar verdi.
KPSS-2021 Giriş Ücreti 300 TL Yalanı
YALAN

KPSS-2021 Giriş Ücreti 300 TL Yalanı

28 Mayıs, 2021
Sosyal medyada gündemin başında yer alan KPSS-2021 giriş ücretinin 300 TL olduğu iddiaları gerçeği yansıtmıyor. ÖSYM tarafından henüz sınava ait bir kılavuz açıklanmamıştır. Bu sebeple sınava girmek için yatırılacak olan ücret henüz bilinmiyor.
Kürtçe Şarkı Söylediği İçin Dava Açıldı Yalanı
YALAN

Kürtçe Şarkı Söylediği İçin Dava Açıldı Yalanı

25 Mayıs, 2021
Kürtçe Şarkı Söylediği İçin Dava Açıldı Yalanı

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir