YALAN

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar Ekmek Dağıtımı Konusunda Yalan Söylediği İtiraf Etti

Program görseli
Program görseli

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar 20 Nisan’da Fox TV’de yayınlanan Çalar Saat isimli programa katıldı. Başkan Zeydanlar programda bedava ekmek dağıtımının yasaklandığını ancak kendisinin bu engeli aşmak için 5 kuruşa ekmek dağıttığını ileri sürdü.

28 Nisan tarihinde yine aynı programa katılan Zeydan Karalar bu kez bedava ekmek dağıtımının engellenmediğini açıkladı. Karalar şu ifadeler kullandı: Beni birgün sonra Sayın Vali’m aradı. Dedi ki “Başkanım ben sana ‘Ekmeği bedava satma yasak’ dedim mi?” “Demediniz Sayın Vali’m dedim. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Karalar ekmek dağıtımı konusunda yalan söylediğini kendi itiraf etti.

 

Doğru Haber Linkleri: Youtube

Yalan Haber Linkleri:Youtube

Son Yalanlar

İBB İcraatları
YALAN

İBB İcraatları

28 Temmuz, 2022
Daha önce de söylenmiş ama yapılmamıştı; Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2.el fiyatına sıfır otomobil vaadi yine daha öncesinde sonuçsuz bırakılan bir vaadi akıllara getirdi. Özgür Özel "CHP'ye oy verene traktör bedava!" söyleminde bulunmuş fakat icraati olmamıştı.
Sosyal Medya Tiyatrocuları
YALAN

Sosyal Medya Tiyatrocuları

12 Haziran, 2022
CHP'nin mitinginde 21 Mayıs 2022 tarihinde kürsüye yeni bir isim daha çıkartıldı; Nusret Güllü. “Ayağımda ayakkabı bile yok!” diyen Nusret Güllü’nün sosyal medya hesabı incelendiğinde arkadaşlarıyla beraber eğlence mekanlarında çekilmiş olan fotoğrafları sosyal medyada “Sanırım bir tek ayakkabı almaya paran yok!” yorumlarının gelmesine sebep oldu.
Diyanet İşleri Başkanlığı Hakkında Çıkan Yalanlar
YALAN

Diyanet İşleri Başkanlığı Hakkında Çıkan Yalanlar

11 Haziran, 2022
CHP yandaşı Sözcü Gazetesi’nin "Diyanet camilerden T.C. ibaresini kaldırıyor." İddiası da sosyal medyada dönem dönem karşımıza çıkan diğer bir iddia.  Geçtiğimiz günlerde yeniden karşımıza çıkan bu iddiaya Diyanet İşleri Başkanlığı Twitter üzerinden açıklama getirdi. Başkanlığın paylaştığı detaylar arasında yapılacak olan değişikliğin yalnızca logo ve rengi kapsadığı da yer aldı.

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir