YALAN

"MEB Ders Kitaplarında Mahmut Tuncer'e Yer Verdi" Yalanı

"MEB Ders Kitaplarında Mahmut Tuncer'e Yer Verdi" Yalanı

16 Eylül 2019 tarihinde Twitter üzerinden Milli Eğitim Bakanlığı ile ilgili çeşitli iddialar dile getirildi. Söz konusu iddialarda Milli Eğitim Bakanlığı’nın ders kitaplarında Mahmut Tuncer’in yer aldığı ileri sürüldü. MEB’in kitaplarına ait olduğu iddiasıyla paylaşılan görsellerde Mahmut Tuncer’in “Mantık sizi A noktasından B noktasına götürür. Halay ise her yere” söz yer alıyor.

 

Ancak söz konusu kitap Milli Eğitim Bakanlığı’na ait değil. Kitabı basan Günay Yayınları kitabın Milli Eğitim Bakanlığı’na ait olmadığı belirtti. MEB’te Twitter üzerinden yaptığı açıklamada söz konusu kitabın, okullarda öğrencilere sunulan ders kitabı ve eğitim materyali olmadığını vurguladı.

 

Son Yalanlar

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir