YALAN

"Jandarma Ekipleri Yaşlı Teyzenin Odunlarına El Koydu" Yalanı

Odunları taşıyan jandarma ekibi
Odunları taşıyan jandarma ekibi

Şubat ayının ilk haftasından itibaren bazı Facebook ve WhatsApp kullanıcıları tarafından Karadeniz’de Jandarma ekiplerinin yaşlı bir teyzenin ısınmak için topladığı odunlara el koyduğuna yönelik bir fotoğraf dolaşıma sokuldu. Mağdur durumdaki teyzenin odunlarına el koyduğu iddia edilen Jandarma ekiplerine yapılan yorumlarla tepki gösterildi.

Jandarma ekiplerinin ve odun taşıyan yaşlı teyzenin fotoğrafı araştırıldığında söz konusu iddiaların doğru olmadığı anlaşıyor. Söz konusu fotoğraf 11 Eylül 2018 tarihinde Kastamonu Çatalzeytin'de jandarma ekiplerinin yolda gördükleri yaşlı bir kadının odunlarını alarak evine götürdüğü sırada çekildi. Jandarma ekipleri yaşlı teyzeyi ve odunları araçlarına alarak evine bıraktı.

Son Yalanlar

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir