YALAN

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Çöpten Ekmek Toplayan Kadın Yalanı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 19 Şubat 2019 tarihli grup toplantısında hiç parasının olmadığı ve çöpten ekmek topladığı iddiasıyla bir kadının fotoğrafını paylaştı. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın posterinin önünde bulunan çöp konteynırını karıştıran kadının evi için ekmek aradığını iddia etti.

Ancak Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısında çöpten ekmek topladığı iddiasıyla afişe ettiği Aysun Demir yaptığı açıklama ile Kılıçdaroğlu’nun kendisine iftara attığını afişe etti. Maddi durumunun gayet iyi olduğunun altını çizen Demir, 4 katlı evi ve maaşının olduğunu belirterek çöpteki ekmekleri sokak hayvanları için topladığını dile getirdi. Eskişehir’in Odunpazarı ilçesinde yaşayan Aysun Demir yaşanan olaydan ve hakkında dile getirilen iddialardan çok rencide olduğunu belirterek Kılıçdaroğlu hakkında dava açacağını belirtti.

 

Doğru Haber Linkleri: Sabah

Yalan Haber Linkleri: CHP

Son Yalanlar

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir