YALAN

Kılıçdaroğlu'nun "Berat Albayrak, İsrail'e Gitti" Yalanı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılçdaroğlu
CHP Genel Başkanı Kemal Kılçdaroğlu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 25 Aralık 2018 tarihinde konuştuğu parti grup toplantısında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile birtakım iddialar gündeme getirdi. Kılıçdaroğlu, Bakan Berat Albayrak’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın talimatıyla İsrail’e gittiğini iddia etti. Söz konusu ziyareti eleştiren Kılıçdaroğlu hükümeti şeffaf olmamakla suçladı.

 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisine yönellik iddiaları üzerine Twitter'dan açıklamada bulundu. Bakan Albayrak Twitter paylaşımında şunları ifadelere yer verdi; "Kemal Kılıçdaroğlu, Sayın Cumhurbaşkanımızın beni İsrail’e gönderdiğini söylemiş. Ben hayatımda İsrail’e hiç gitmedim. Bu yalanları dinlemekten bıktık. Biz muhatap almadıkça iftira atmaktan, her köşeye sıkıştıklarında yalan söylemekten bıkmadılar."

 

Doğru Haber Linkleri: Twitter

Yalan Haber Linkleri: 

Son Yalanlar

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir