YALAN

Kılıçdaoğlu'nun "Diyanet İşleri Başkanı, Şehit Yakınlarını ve Gazileri Ziyaret Etmiyor" Yalanı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu

20 Kasım 2018 tarihinde partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Prof. Dr. Ali Erbaş’ın göreve geldiği tarihten bu yana şehit yakınlarını ve gazileri ziyaret etmediği iddia etti. Söz konusu iddia Kılıçdaroğlu’nun dile getirmesinden sonra sosyal medyada büyük yakın uyandırdı. Prof. Dr. Ali Erbaş’ın şehit yakınları ve gazilere alaka ve hürmet göstermediği için görevinden istifa etmesi gerektiği belirtildi.

 

Diyanet İşleri Başkanlığı Kemal Kılıçdaroğlu’nun iddialarına yayınladığı fotoğraf arşivi ile cevap verdi. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş göreve geldiği tarihten itibaren onlarca kez Türkiye’nin birçok bölgesindeki şehit yakını ile gazileri ziyaret etti. Ayrıca JÖH-PÖH birliklerine gitmeyi de ihmal etmeyen Prof. Erbaş, aziz şehitlerimizi anma ve kahraman Mehmetçiğimize destek için dua programlarına da katıldı. Her fırsatta şehitlerimizin kabirlerini ziyaret ederek dua eden Prof. Dr. Ali Erbaş, Türk askerinin Suriye’nin Afrin bölgesine düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı’nın zaferle sonuçlanması için de Ankara'da Hacı Bayram Camisi'nde sabah namazı öncesinde Fetih Suresi okuyup dua etmişti.

 

Yalan Haber Linkleri: CHP

Doğru Haber Linkleri: Diyanet İşleri Başkanlığı

Son Yalanlar

Para Videolarının sahibi Hakan Tek Cumhurbaşkanı Koruması Yalanı
YALAN

Para Videolarının sahibi Hakan Tek Cumhurbaşkanı Koruması Yalanı

8 Nisan, 2021
Sosyal medyada Hakan Tek isimli bir kişinin, lüks araçlarla ve deste deste paralarla yaptığı paylaşımlar gündemde yerini aldı. Tek'in Erdoğan'ın yakın koruması olduğu iddia edildi. Emniyet Genel Müdürlüğü ise iddiayı yalanladı. Hakan Tek'in aslıdna özel bir şirkette şoför olduğu ve siber suç olduğu gerrekçesiyle gözaltına alındığı ortaya çıktı.
Kemal Kılıçdaroğlu'nun Aşı Yalanı
YALAN

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Aşı Yalanı

8 Nisan, 2021
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 6 Nisan 2021 tarihinde gerçekleşen CHP grup toplantısında "Yaşlılara aşı yapılmıyor. Nerede aşılar?" iddialarında bulunmuştu. Ufak bir araştırmayla aşıların nerede olduğunu bulduk!
Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ambulans Uçak Yalanı
YALAN

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ambulans Uçak Yalanı

6 Nisan, 2021
 Kemal Kılıçdaroğlu bugünki CHP grup toplantısında "Ambulans uçak, arkasında dayısı olanlar için kullanıyor." iddialarında bulundu. Ülkemizde ambulans uçaktan ihtiyaç durumundaki tüm hastalar faydalanabiliyor. Üstelik herhangi bir dayıya gerek kalmadan.

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir