YALAN

Kılıçdaoğlu'nun "Diyanet İşleri Başkanı, Şehit Yakınlarını ve Gazileri Ziyaret Etmiyor" Yalanı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu

20 Kasım 2018 tarihinde partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Prof. Dr. Ali Erbaş’ın göreve geldiği tarihten bu yana şehit yakınlarını ve gazileri ziyaret etmediği iddia etti. Söz konusu iddia Kılıçdaroğlu’nun dile getirmesinden sonra sosyal medyada büyük yakın uyandırdı. Prof. Dr. Ali Erbaş’ın şehit yakınları ve gazilere alaka ve hürmet göstermediği için görevinden istifa etmesi gerektiği belirtildi.

 

Diyanet İşleri Başkanlığı Kemal Kılıçdaroğlu’nun iddialarına yayınladığı fotoğraf arşivi ile cevap verdi. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş göreve geldiği tarihten itibaren onlarca kez Türkiye’nin birçok bölgesindeki şehit yakını ile gazileri ziyaret etti. Ayrıca JÖH-PÖH birliklerine gitmeyi de ihmal etmeyen Prof. Erbaş, aziz şehitlerimizi anma ve kahraman Mehmetçiğimize destek için dua programlarına da katıldı. Her fırsatta şehitlerimizin kabirlerini ziyaret ederek dua eden Prof. Dr. Ali Erbaş, Türk askerinin Suriye’nin Afrin bölgesine düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı’nın zaferle sonuçlanması için de Ankara'da Hacı Bayram Camisi'nde sabah namazı öncesinde Fetih Suresi okuyup dua etmişti.

 

Yalan Haber Linkleri: CHP

Doğru Haber Linkleri: Diyanet İşleri Başkanlığı

Son Yalanlar

İBB İcraatları
YALAN

İBB İcraatları

28 Temmuz, 2022
Daha önce de söylenmiş ama yapılmamıştı; Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2.el fiyatına sıfır otomobil vaadi yine daha öncesinde sonuçsuz bırakılan bir vaadi akıllara getirdi. Özgür Özel "CHP'ye oy verene traktör bedava!" söyleminde bulunmuş fakat icraati olmamıştı.
Sosyal Medya Tiyatrocuları
YALAN

Sosyal Medya Tiyatrocuları

12 Haziran, 2022
CHP'nin mitinginde 21 Mayıs 2022 tarihinde kürsüye yeni bir isim daha çıkartıldı; Nusret Güllü. “Ayağımda ayakkabı bile yok!” diyen Nusret Güllü’nün sosyal medya hesabı incelendiğinde arkadaşlarıyla beraber eğlence mekanlarında çekilmiş olan fotoğrafları sosyal medyada “Sanırım bir tek ayakkabı almaya paran yok!” yorumlarının gelmesine sebep oldu.
Diyanet İşleri Başkanlığı Hakkında Çıkan Yalanlar
YALAN

Diyanet İşleri Başkanlığı Hakkında Çıkan Yalanlar

11 Haziran, 2022
CHP yandaşı Sözcü Gazetesi’nin "Diyanet camilerden T.C. ibaresini kaldırıyor." İddiası da sosyal medyada dönem dönem karşımıza çıkan diğer bir iddia.  Geçtiğimiz günlerde yeniden karşımıza çıkan bu iddiaya Diyanet İşleri Başkanlığı Twitter üzerinden açıklama getirdi. Başkanlığın paylaştığı detaylar arasında yapılacak olan değişikliğin yalnızca logo ve rengi kapsadığı da yer aldı.

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir