YALAN

"İstanbul Havalimanı’na Toplu Taşıma Araçlarıyla Ulaşım Sağlanamıyor" Yalanı

İstanbul Havalimanı
İstanbul Havalimanı

Son olarak sosyal medyada İstanbul Havalimanı’nın şehir merkezine çok uzak olduğu, bununla birlikte havalimanına ulaşımı sağlaması için tek bir otobüs hattının bulunduğu iddia edildi. Söz konusu otobüs hattının da havalimanın içine girmediği yolcuları havalimanına uzak bir mesafede bıraktığı oradan havalimanına erişmek içinde taksi kullanmanın zorunlu olduğu öne sürüldü. İstanbul Havalimanı'na erişimin çok pahalı olduğu iddia edildi.

İstanbul Havalimanına ulaşmak için hizmete sunulan toplu taşıma seferlerine bakıldığında havalimanına toplu taşıma ile ulaşımın olmadığı ve yüksek maliyetli olduğu iddialarının doğru olmadığı ortaya çıkıyor.

İstanbul Havalimanına ulaşım İETT otobüsleri ve HAVAİST hatları ile sağlanabiliyor. İETT ve HAVAİST hatlarının kalkış saatleri uçuş saatlerine göre planlı bir şekilde gerçekleşiyor. İETT otobüsleri H2, H3 ve H4 hatları üzerinden 15 duraktan geçerek İstanbul Havalimanına ulaşım gerçekleştiriyor. HAVAİST ise toplam 4 dört hat ve 13 duraktan havalimanına ulaşım imkânı sağlıyor. İstanbul Havalimanına gitmek isteyen yolcular toplam 7 hat ve 28 duraktan ulaşım gerçekleştirebiliyor. Ayrıca İstanbul Havalimanına ulaşım 1 Ocak 2019 tarihine kadar %50 indirimli olarak sağlanıyor. 1 Ocak 2019 tarihi itibarıyla HAVAİST 18 hattan 150 otobüsle İETT ise 4 hattan 39 otobüsle İstanbul Havalimanına yolcu taşıyacak.

 

Yalan Haber Linkleri: Twitter, Twitter

Doğru Haber Linkleri: Takvim

Son Yalanlar

İBB İcraatları
YALAN

İBB İcraatları

28 Temmuz, 2022
Daha önce de söylenmiş ama yapılmamıştı; Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2.el fiyatına sıfır otomobil vaadi yine daha öncesinde sonuçsuz bırakılan bir vaadi akıllara getirdi. Özgür Özel "CHP'ye oy verene traktör bedava!" söyleminde bulunmuş fakat icraati olmamıştı.
Sosyal Medya Tiyatrocuları
YALAN

Sosyal Medya Tiyatrocuları

12 Haziran, 2022
CHP'nin mitinginde 21 Mayıs 2022 tarihinde kürsüye yeni bir isim daha çıkartıldı; Nusret Güllü. “Ayağımda ayakkabı bile yok!” diyen Nusret Güllü’nün sosyal medya hesabı incelendiğinde arkadaşlarıyla beraber eğlence mekanlarında çekilmiş olan fotoğrafları sosyal medyada “Sanırım bir tek ayakkabı almaya paran yok!” yorumlarının gelmesine sebep oldu.
Diyanet İşleri Başkanlığı Hakkında Çıkan Yalanlar
YALAN

Diyanet İşleri Başkanlığı Hakkında Çıkan Yalanlar

11 Haziran, 2022
CHP yandaşı Sözcü Gazetesi’nin "Diyanet camilerden T.C. ibaresini kaldırıyor." İddiası da sosyal medyada dönem dönem karşımıza çıkan diğer bir iddia.  Geçtiğimiz günlerde yeniden karşımıza çıkan bu iddiaya Diyanet İşleri Başkanlığı Twitter üzerinden açıklama getirdi. Başkanlığın paylaştığı detaylar arasında yapılacak olan değişikliğin yalnızca logo ve rengi kapsadığı da yer aldı.

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir