YALAN

"Melek İpek'in Evinin Duvarına Yıkım Kararı" Yalanı

"Melek İpek'in Evinin Duvarına Yıkım Kararı" Yalanı
Bugün TV Genel Yayın Yönetmeni Tarık Toros canlı yayında Koza İpek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek’in annesi Melek İpek’in Ankara’daki evinin duvarlarına yıkım kararı uygulanacağını iddia etti. Bu iddia Zaman, Sözcü, Aktifhaber, Rotahaber gibi bazı yayın organları tarafından paylaşıldı. Bugün Gazetesi yazarı Nazlı Ilıcak konuyla ilgili “Küçük adam Melih Gökçek! Melek İpek’in duvarlarını yıkmaya hazırlanıyor. Onu, Bülent Arınç’a havale ediyorum” şeklinde bir tweet attı. Haberin çeşitli yayın organlarında yayılmasından ve sosyal medyada paylaşılmasndan kısa bir müddet sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden konu ile ilgili bir yalanlama geldi. Belediye yaptığı açıklamada, ne zabıta ekiplerinin ne de belediye ekiplerinin böyle bir çalışma içerisinde olduğunu bildirdi. Bu iddiaların algı oluşturma gayesinden başka bir amacının olmadığının altını çizen Ankara Büyükşehir Belediyesi, haberlerin kesinlikle gerçek dışı olduğunu kamuoyu ile paylaştı.

Doğru Haber Görseli

Son Yalanlar

 Mustafa Akıncı’nın Türkiye'ye Girişi Yasaklandı Yalanı
YALAN

Mustafa Akıncı’nın Türkiye'ye Girişi Yasaklandı Yalanı

14 Ekim, 2021
İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı; "Bu iddialar yalandır," diyerek bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı.
Aşı Kartı Yalanı
YALAN

Aşı Kartı Yalanı

30 Eylül, 2021
Kurum ve müesseseler HES kodundan hangi bilgileri sorgulamak isterlerse sorgulayabilmektedir."
"Barınamıyoruz" Eylemleri Yalanı
YALAN

"Barınamıyoruz" Eylemleri Yalanı

23 Eylül, 2021
Ardından İstanbul Valiliği de yapılmış olan eylemlerle ilgili bahse konu 127 kişinin kimliğini açıkladı.

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir