YALAN

Dilek Doğan'a Cenaze Yıkama Aracı Verilmedi Yalanı

Dilek Doğan'a Cenaze Yıkama Aracı Verilmedi Yalanı
27 Ekim 2015 tarihli Cumhuriyet Gazetesi'nde yayımlanan habere göre, Maraş'ta defnedilen Dilek Doğan'ın cenazesi için yıkama aracı verilmediği iddia edildi. Haberde baba Metin Doğan'ın yetkililerden cenaze yıkama aracı istediği ancak kendilerine müsait araç bulunmadığı bilgisi verildiği iddia edildi. Bunun bir ayrımcılık olduğunu kaydeden Doğan, “Cenaze yıkama aracı talebinde bulunduk, göndermemişler. Bu bir ayrımcılıktır, böyle yapmasınlar” dedi. Bu haber, T24, Birgün, Diken ve Cihan Haber Ajansı'nın sitelerinde yer aldı. Ancak konuyla ilgili görüştüğümüz Maraş Büyükşehir Belediyesi bu iddianın asılsız olduğunu ifade etti. Maraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İbrahim Ulaş tarafından yapılan yazılı açıklamada "Dilek Doğan'la ilgili olarak Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve il genelindeki bağlı birimlerinden hiçbir surette cenaze yıkama veya nakil aracı istenmediği" belirtildi. Dolayısıyla Dilek Doğan'a cenaze aracı konusunda ayrımcılık yapıldığı haberleri doğru değildir.

Doğru Haber Görseli

Son Yalanlar

 Mustafa Akıncı’nın Türkiye'ye Girişi Yasaklandı Yalanı
YALAN

Mustafa Akıncı’nın Türkiye'ye Girişi Yasaklandı Yalanı

14 Ekim, 2021
İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı; "Bu iddialar yalandır," diyerek bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı.
Aşı Kartı Yalanı
YALAN

Aşı Kartı Yalanı

30 Eylül, 2021
Kurum ve müesseseler HES kodundan hangi bilgileri sorgulamak isterlerse sorgulayabilmektedir."
"Barınamıyoruz" Eylemleri Yalanı
YALAN

"Barınamıyoruz" Eylemleri Yalanı

23 Eylül, 2021
Ardından İstanbul Valiliği de yapılmış olan eylemlerle ilgili bahse konu 127 kişinin kimliğini açıkladı.

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir