YALAN

Taraf'ın “Gül: Bu Pislik Kolay Temizlenmez” Yalanı

Taraf'ın “Gül: Bu Pislik Kolay Temizlenmez” Yalanı
21 Ekim 2015’de “Bu Pislik Kolay Temizlenmez” başlığıyla verilen Taraf Gazetesi manşetinde, Abdullah Gül’ün Ak Parti’nin “yolsuzluk ve usulsüzlük” iddialarıyla yıprandığını düşündüğü ve “bu pislik kolay temizlenmez” dediği iddia edildi. Ak Parti içinde yeni oluşum çalışmalarının hızlandığı, Gül’ün şimdilik örtülü destek sunduğu 5. yeni partinin işaret fişeğini çaktığı da vurgulandı. Ancak bu iddialara Abdullah Gül’den cevap geldi. Resmi Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Gül, ''Taraf Gazetesi'nin bugünkü manşetinde bana atfedilen ifadeler yalan, uydurma ve art niyetlidir. Beni tanıyanlar böyle üslup kullanmadığımı bilir. Tek arzum ülkemizin birlik ve beraberlik içinde refaha kavuşmasıdır'' dedi.

Doğru Haber Görseli

Son Yalanlar

Para Videolarının sahibi Hakan Tek Cumhurbaşkanı Koruması Yalanı
YALAN

Para Videolarının sahibi Hakan Tek Cumhurbaşkanı Koruması Yalanı

8 Nisan, 2021
Sosyal medyada Hakan Tek isimli bir kişinin, lüks araçlarla ve deste deste paralarla yaptığı paylaşımlar gündemde yerini aldı. Tek'in Erdoğan'ın yakın koruması olduğu iddia edildi. Emniyet Genel Müdürlüğü ise iddiayı yalanladı. Hakan Tek'in aslıdna özel bir şirkette şoför olduğu ve siber suç olduğu gerrekçesiyle gözaltına alındığı ortaya çıktı.
Kemal Kılıçdaroğlu'nun Aşı Yalanı
YALAN

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Aşı Yalanı

8 Nisan, 2021
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 6 Nisan 2021 tarihinde gerçekleşen CHP grup toplantısında "Yaşlılara aşı yapılmıyor. Nerede aşılar?" iddialarında bulunmuştu. Ufak bir araştırmayla aşıların nerede olduğunu bulduk!
Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ambulans Uçak Yalanı
YALAN

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ambulans Uçak Yalanı

6 Nisan, 2021
 Kemal Kılıçdaroğlu bugünki CHP grup toplantısında "Ambulans uçak, arkasında dayısı olanlar için kullanıyor." iddialarında bulundu. Ülkemizde ambulans uçaktan ihtiyaç durumundaki tüm hastalar faydalanabiliyor. Üstelik herhangi bir dayıya gerek kalmadan.

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir