YALAN

Taraf'ın “Gül: Bu Pislik Kolay Temizlenmez” Yalanı

Taraf'ın “Gül: Bu Pislik Kolay Temizlenmez” Yalanı
21 Ekim 2015’de “Bu Pislik Kolay Temizlenmez” başlığıyla verilen Taraf Gazetesi manşetinde, Abdullah Gül’ün Ak Parti’nin “yolsuzluk ve usulsüzlük” iddialarıyla yıprandığını düşündüğü ve “bu pislik kolay temizlenmez” dediği iddia edildi. Ak Parti içinde yeni oluşum çalışmalarının hızlandığı, Gül’ün şimdilik örtülü destek sunduğu 5. yeni partinin işaret fişeğini çaktığı da vurgulandı. Ancak bu iddialara Abdullah Gül’den cevap geldi. Resmi Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Gül, ''Taraf Gazetesi'nin bugünkü manşetinde bana atfedilen ifadeler yalan, uydurma ve art niyetlidir. Beni tanıyanlar böyle üslup kullanmadığımı bilir. Tek arzum ülkemizin birlik ve beraberlik içinde refaha kavuşmasıdır'' dedi.

Doğru Haber Görseli

Son Yalanlar

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir