YALAN

Hastaneler Ankara Katliamında Yaralananlardan Para İstiyor Yalanı

Hastaneler Ankara Katliamında Yaralananlardan Para İstiyor Yalanı
Birgün Gazetesi 19 Ekim 2015 tarihinde kamu hastanelerinin Ankara saldırılarında yaralanan hastalardan “otelcilik hizmeti” adı altında ücret talep edildiğini iddia etti. Fakat bu konuyla ilgili görüştüğümüz Ankara Üniversitesi Hastanesi Müdürlüğü yetkilisi yaptığı açıklamada bu haberlerin asılsız olduğunu ifade etti. Hastane Müdürlüğü o gün yalnızca bir kişiden ve sistem kaynaklı bir arıza dolayısıyla ücret tahsil edildiğini, fakat yapılan hatanın anlaşılmasının hemen ardından ücretin hastaya iade edildiğini belirtti. Hastanın taburcu olduğu esnada yanında birinci dereceden bir yakınının bulunmadığını ve daha sonra da kendisinin veya ailesinin bu bilgiyi kendilerine iletmediğini bildiren hastane müdürlüğü yapılan haberlerin doğru olmadığı bilgisini verdi. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Şehsuvar Ertürk de konuyla ilgili açıklamada bulunup yapılan hatanın telâfi edildiğini ifade etti.

Doğru Haber Görseli

Son Yalanlar

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir