YALAN

Ali Kiper 8 Yıllık AKP’li Yalanı

Ali Kiper 8 Yıllık AKP’li Yalanı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü 5 Ekim 2015’te MHP’den AK Parti’ye geçen Ali Kiper’in zaten 8 senedir AK Parti’ye kayıtlı olduğunu iddia etti. 12 ve 13 Ekim 2015 tarihlerinde Cihan Haber Ajansı, Milliyet, Bugün ve Birgün gibi yayın organları da bu iddiayı sitelerine taşıdılar ve Ali Kiper’in zaten 8 senedir AK Parti’li olduğu haberini yaptılar. Fakat daha sonra Adana Büyükşehir Belediye Başkanı’nın bahsettiği Ali Kiper’in AK Parti’ye yeni kaydolan Kiper’le aynı kişi olmadığı ortaya çıktı. Sözlü’nün sosyal medyadan paylaştığı kimlik numarasının bir başka Ali Kiper’e ait olduğunun fark edilmesi ismi geçen yayın organlarını da yalanlamış oldu. AK Parti Adana İl Başkan Yardımcısı ve İl Sekreteri Ali Sorar 5 Ekim’de partiye kaydolan Kiper’in gerçek kimlik numarasını ve nüfus cüzdan fotoğrafını sosyal medya üzerinden paylaştı.

Doğru Haber Görseli

Son Yalanlar

HAKKIMIZDA

Günün Yalanları logo

Günün Yalanları, yazılı ve görsel medyada yapılan haberleri, politikacıların dile getirdiği iddiaları ve sosyal medyada dolaşan şüpheli bilgilerin doğruluğunu araştırıyor.

KARDEŞ PROJE

Fact-Checking Turkey logo

Fact-Checking Turkey dış basında Türkiye hakkında çıkan haberlerin doğruluğunu yanlışlığını araştırmaktadır. İngilizce ve Arapça dillerinde yayın yapmaktadır.

 

Boğaziçi Küresel logo

Günün Yalanları bir Boğaziçi Küresel projesidir